– Chcemy odkłamać prawa kobiet – mówi Karolina Pawłowska, mama, prawniczka, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris, w rozmowie z Agnieszką Niewińską.
– Dlaczego nowe pokolenie Polek jest tak inne od ich matek i babek? Czy nie odpowiadają też za to zniewieściali mężczyźni? – zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Polka warcząca”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Po fali demonstracji Strajku Kobiet nikt nie wie, co dokładnie myśleć o bilansie zajść. To trudny egzamin dla premiera Mateusza Morawieckiego. Od tego, jak przetrwa tę próbę, zależy jego pozycja w obozie PiS – przekonuje Piotr Semka w artykule „Nikt nic nie wie, czyli polski film”.
– Zmarł Sean Connery – legenda kina, pierwszy Bond, dumny Szkot, który przeszedł długą drogę od pomocnika mleczarza w Glasgow do tytułu szlacheckiego – pisze Piotr Gociek w tekście „Szkocki łącznik”.
– Orientacja płciowa i seksualna to dziś subiektywne pojęcie oznaczające „skłonność”. Niektóre nazwy 235 „orientacji” brzmią groteskowo. Jednak dekonstrukcja społeczna, którą ze sobą to niesie, nie jest wcale zabawna – ostrzega Agnieszka Marianowicz-Szczygieł w artykule „Dezorientacja płciowa”.
– Po wyborach prezydenckich pewne jest tylko to, że sondaże są nic niewarte, Ameryka jest podzielona niemal dokładnie pół na pół, a polityka budzi już skrajne emocje. Nazwisko przywódcy USA wskażą więc zapewne dopiero sędziowie Sądu Najwyższego – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Pat w Ameryce”.
– Lockdowny doprowadziły już do bankructwa tysięcy firm na świecie. Niewypłacalność zaczyna grozić też niestety całym państwom – pisze Jakub Wozinski w artykule „Państwa na skraju bankructwa”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny „POLSKA NIEPODLEGŁA” z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 9 listopada 2020.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.