Radosław Fogiel był gościem Radia Wnet. Odnosząc się do kwestii akceptacji Krajowego Planu Odbudowy przez Komisję Europejską wyraził wiarę w to, że opozycji nie uda się storpedować porozumienia z Brukselą.
Zwrócił też uwagę na wywiad byłego RPO Adama Bodnara. Bodnar zaproponował plan, który powinna zrealizować opozycja, jeśli wygra wybory. – Z jednej strony mamy ludzi, którzy chcą władzy, żeby spełniać czyjeś zachcianki. Z drugiej frakcję prawicową, suwerennościową – stwierdził Fogiel, wskazując na różnice między PiS a opozycją.
Wicerzecznik partii rządzącej podkreślił, że pieniądze z KPO Polakom się po prostu należą. – Polska jest w stanie poradzić sobie i bez nich, choć nie jest to scenariusz, który by rząd zakładał – powiedział rozmówca Radia Wnet.
Środki z Funduszu Odbudowy mają pomóc w zrealizowaniu ambitnego planu: – Chcemy dogonić kraje Europy Południowej, a docelowo naszych zachodnich sąsiadów.
Ofensywa Prawa i Sprawiedliwości
Radosław Fogiel potwierdził, ze PiS rusza z letnią ofensywą. Działacze będą jeździć po kraju. Ma to być czas podsumować dotychczasowych osiągnięć i wskazywania planów na przyszłość. – Chcemy po raz kolejny pojechać w Polskę, bo lubimy słuchać Polaków. Jarosław Kaczyński ma odwiedzić 94 miejscowości – wskazał poseł.
Do tej pory objazd po Polsce utrudniała pandemia COVID-19.
Dyskusja o polskim KPO w KE. Nieoficjalnie: W środę akceptacja planu
W Komisji Europejskiej odbyła się wstępna dyskusja na temat przyjęcia polskiego KPO. W środę spodziewana jest akceptacja planu – podają media.
W sprawie polskiego KPO obyła się wstępna dyskusja w KE (na szczeblu szefów gabinetów unijnych komisarzy) – podaje dziennikarka RMF FM.
Pytania i wątpliwości padały ze strony gabinetów komisarzy: Fransa Timmermansa (wiceprzewodniczący KE, odpowiedzialny za europejski Zielony Ład - red.), Didiera Reyndersa (komisarz ds. spraw sprawiedliwości - red.) czy Margrethe Vestager (komisarz do spraw konkurencji - red.). Odpowiadał serwis prawny. Jutro spodziewana jest akceptacja polskiego KPO – informuje we wtorek Katarzyna Szymańska-Borginon.
Czytaj też:
Prezydent o noweli sądowej: Celem było usprawnienie funkcjonowania Sądu NajwyższegoCzytaj też:
Lisicki: Węgry – najpierw interes narodowy. Ziemkiewicz: U nas o koszty nie wypada pytać