W toku śledztwa 31 maja 2017 roku zatrzymano siedem osób uczestniczących w przestępczym procederze. Wśród zatrzymanych jest między innymi Wiktor N. – czynny zawodowo adwokat z Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.
Na polecenie prokuratora przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zatrzymanych. W toku tych czynności zabezpieczono środki finansowe oraz środki odurzające.
Zarzuty dotyczą obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania marihuany i uprawiania konopi.
Adwokat Wiktor N. podejrzany jest o obrót środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. W toku śledztwa ustalono, że łącznie nabył on nie mniej niż 600 gram marihuany oraz 50 sztuk tabletek ekstazy. Kupione narkotyki warszawski adwokat następnie sprzedawał.
Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.
1 czerwca prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wniosek o zastosowanie wobec trzech podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W stosunku do dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.
Posłuchaj również o najnowszych zmianach w prawie o ruchu drogowym:
Polecamy Państwu „DO RZECZY+”
Na naszych stałych Czytelników czekają: wydania tygodnika, miesięcznika, dodatkowe artykuły i nasze programy.
Zapraszamy do wypróbowania w promocji.
