W środę w siedzibie TVP doszło do spotkania pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z nową dyrekcją TAI – podał Onet. Według portalu, na Woronicza stawiło się ok. 150 osób.
– Na moje oko na spotkanie przyszła znaczna część ekipy z "Placu". Widziałem też sporo osób, które pracowały w TAI przed 2016 r. Ludzie chcą robić normalną telewizję. Wiem, że nawet część z tych, którzy zaproszenia nie dostali, chce rozmawiać z nową dyrekcją — mówi informator. Z pracownikami TAI spotkali się Grzegorz Sajór, "nowy" dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, i jego dwóch zastępców, czyli Jan Ciszecki i Paweł Moskalewicz, który jednocześnie jest "nowym" szefem TVP Info.
Ma być prawdopodobne, że wkrótce kanał TVP Info znowu zacznie działać. Nie wiadomo jednak, czy stacja przejęta przez powołany przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza zarząd, będzie działać z budynku przy ul. Woronicza czy z Placu Powstańców. "Nowi szefowie informacji w TVP zapowiedzieli, iż chcą niedługo przywrócić emisję TVP Info, przynajmniej w okrojonej formie. Dlatego obecni na spotkaniu pracownicy zostali poproszeni o gotowość, by móc przystąpić do pracy w każdej chwili" – czytamy.
Z informacji Onetu wynika, że w środę rano zaproszenie na spotkanie w budynku TAI wysłał do pracowników Samuel Pereira, kierownik redakcji TVP Info, którego "nowe" władze TVP nie uznają.
Rewolucja w mediach publicznych. Nowa uchwała Rady Mediów Narodowych
Rada Mediów Narodowych wyznaczyła pełnomocnika prawnego, który będzie prezentował jej stanowisko przed sądem rejestrowym. Chodzi o spór o media publiczne. Krzysztof Czabański zwołał posiedzenia Rady Mediów Narodowych do końca roku. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek, 26 grudnia.
Na wtorkowym posiedzeniu zdecydowano, że nowym prezesem TVP został Michał Adamczyk, dotychczasowy dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI).
Rada Mediów Narodowych szykuje się do kolejnych działań w sprawie telewizji publicznej – podała w środę Wirtualna Polska.
W nowej uchwale czytamy, że Rada Mediów Narodowych "udziela radcy prawnemu Markowi Sterniczukowi pełnomocnictwa do przedstawienia stanowiska w sądzie rejestrowym rozpatrującym wnioski o dokonanie zmian w rejestrze przedsiębiorców w zakresie wynikającym z uchwał z 19 grudnia 2023 r. przyjętych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działającego jako Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy spółek »Telewizja Polska« S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polska Agencja Prasowa S.A.".
Jak zauważył portal Interia.pl, Rada Mediów Narodowych nie jest stroną w postępowaniu przed sądem rejestrowym, jednak chce skorzystać z formuły "przyjaciela sądu" i w ten sposób zaprezentować swoją opinię na temat tego, kto jest legalnie wybranym zarządem TVP i innych spółek medialnych.
Czytaj też:
Posłowie PiS na kontroli w Ministerstwie Kultury. "Mamy poważne podejrzenia"Czytaj też:
Warchoł: Kwestia mediów publicznych to klasyczny przykład kradzieży spółki