– Mocno kibicuję rządowi – mówi Magdalena Ogórek, historyk Kościoła i publicystka, w rozmowie z Łukaszem Warzechą.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Sprawa „Klątwy” pokazała, że zdecydowane stawanie katolików w obronie swoich praw ma posmak radykalizmu. Czas postawić pytania o formę ochrony uczuć religijnych – pisze Piotr Semka w artykule „Niepewne siebie pokolenie JPII”.
– Wymieniłem prawie wszystkich dowódców – mówi Antoni Macierewicz. Minister obrony narodowej w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim ostrzega również, że Kreml zwalcza nasz rząd.
– Jacek Saryusz-Wolski od dawna był w Platformie marginalizowany i coraz mniej do niej pasował. W ostatnim czasie już całkiem jawnie szedł pod prąd partyjnej narracji – zauważa Kamila Baranowska w tekście „Kandydat marzeń PiS”.
– Mają być wolny rynek i praworządność – mówi Janusz Korwin-Mikke. Europoseł, przewodniczący partii Wolność w rozmowie z Marcinem Makowskim, grozi również likwidacją „500+”.
– Ataki na stronę Komisji Nadzoru Finansowego pokazały, że państwowe instytucje są podatne na agresję hakerów. To wina zaniedbań poprzedniej ekipy, ale czy nowy rząd wystarczająco dba o cyberbezpieczeństwo? – zastanawia się Stefan Sękowski w tekście „Cyberbezpieczni?”.
– Skupianie się tylko na najgorętszych zwolennikach zawsze obraca się przeciw władzy – ostrzega Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Czas pelikanów”.
– O bohaterstwie i niezłomności żołnierzy wyklętych powiedziano i napisano już wiele. Przewijają się także nazwiska lub pseudonimy tych, którzy ich zdradzili. Nadszedł czas, by opisać losy zdrajców – zauważa Szymon Nowak w tekście „Zdrajcy żołnierzy wyklętych”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny: „Spór o przyszłość Narodowego Starego Teatru”. Głos zabierają ludzie teatru reprezentujący różne opcje i środowiska. Otwarta debata, kontrowersje, ostre polemiki.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 marca 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
Zostań współwłaścicielem Do Rzeczy S.A.
Wolność słowa ma wartość – także giełdową!
Czas na inwestycję mija 31 maja – kup akcje już dziś.
Szczegóły:
dorzeczy.pl/gielda