8 marca do Inspektoratu Uzbrojenia wpłynęły dwie oferty na dostawę samolotów „średnich” do przewozu najważniejszych osób w państwie. Oferty złożyli: Glomex s.r.o. i The Boeing Company. Po dokonaniu oceny obie oferty zostały odrzucone. Zdaniem resortu, oferty zawierały błędy formalno-prawne a wartość ofert była nie do zaakceptowania.
Dziś MON informuje o nowym postępowaniu na samoloty na samoloty dla VIP-ów. Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy The Boeing Company.
W przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje, których celem jest uzgodnienie ostatecznych warunków umowy, w tym jej wartości.
Czytaj też:
MON odrzuciło oferty na samoloty do przewozu VIP-ówCzytaj też:
Co z samolotami dla VIP-ów? Pierwsze będą w czerwcu
Polecamy Państwu „DO RZECZY+”
Na naszych stałych Czytelników czekają: wydania tygodnika, miesięcznika, dodatkowe artykuły i nasze programy.
Zapraszamy do wypróbowania w promocji.
