Kraj"Światełko w tunelu", "realny dialog". Po pierwszym spotkaniu nowego ministra zdrowia z rezydentami

"Światełko w tunelu", "realny dialog". Po pierwszym spotkaniu nowego ministra zdrowia z rezydentami

Zakończyło się spotkanie rezydentów z ministrem zdrowia
Zakończyło się spotkanie rezydentów z ministrem zdrowia / Źródło: PAP / Jakub Kamiński
Dodano
Piątkowe spotkanie w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” trwało ok. pięć godzin. Strony nie przekazały szczegółów jednak zaznaczyły, że omawiano wszystkie postulaty młodych lekarzy.

– Pojawiło się światełko w tunelu. Mam nadzieje, że kolejne spotkania i kolejne rozmowy będą owocowały dalszym postępem tych rozmów i efekcie uda się wynegocjować nowe rozwiązania dla dobra pacjenta, które będą satysfakcjonowały obie strony – powiedział po zakończonych rozmowach minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Pojawiła się propozycja dotycząca punktu brzegowego, która była warunkiem przejścia do dalszych rozmów tzn. przyspieszenie wzrostu nakładów na ochronę zdrowia. (…) Omówiliśmy wszelkie nasze postulaty – wskazał Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL.

Termin kolejnego spotkania ma zostać ustalony w poniedziałek.

Czytaj także:
Rezydenci mogą zakończyć protest. Stawiają jeden warunek

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także