W ostatnim czasie portal Press.pl informował, że grupa ZPR Media, do której należą m.in. jak "Super Express", Eska czy Radio Plus, złożyła ofertę kupna grupy Polska Press. Zainteresowana jej zakupem miała być również Wirtualna Polska. Okazuje się jednak, że w sprawie nastąpił nagły zwrot.
Polska Press jednak nie na sprzedaż?
Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", Polska Press nie jest na sprzedaż. Przynajmniej na razie. Według obecnego scenariusza, nowe władze przed podjęciem ostatecznej decyzji o ewentualnej sprzedaży spółki chcą dokładnie zbadać jej sytuację finansową. Dziennik powołuje się w swoich ustaleniach na osobę powiązaną z nową ekipą.
– Spółka nie jest wystawiona na sprzedaż i nie toczą się z naszej strony żadne rozmowy – zapewnia rozmówca "Wyborczej".
Gazeta twierdzi ponadto, że najbliżej zastąpienia Doroty Kani na stanowisku redaktora naczelnego Polska Press jest Andrzej Rozenek.
Obajtek wytyka hipokryzję nowej władzy. "Zupełne odpolitycznienie"
Najnowsze doniesienia skomentował za pośrednictwem mediów społecznościowych Daniel Obajtek. Były już prezes Orlenu zarzucił rządzącym hipokryzję. Zwrócił tu uwagę, że głównym celem miało być odpolitycznienie wchodzących w skład grupy mediów, czego – według "Wyborczej" – mają oczekiwać nawet jej dotychczasowi pracownicy.
"Ta 'nierokująca' Polska Press nagle okazuje się perspektywiczna, a jej odpolitycznienie ma polegać na oddanie w ręce... Andrzeja Rozenka. No tak, to zupełne odpolitycznienie, biorąc pod uwagę fakt, że to m.in. były poseł Lewicy, a w 2023 startował z listy KO" – napisał Obajtek.
Przypomnijmy, że Polska Press została przejęta przez Orlen w 2021 roku. Grupa jest wydawcą 20 dzienników regionalnych, lokalnych tygodników i prasy regionalnej. Należą do niej także drukarnie oraz wiele portali internetowych.
Czytaj też:
Daniel Obajtek na celowniku służb? "Był inwigilowany przez kilka miesięcy"Czytaj też:
Afera Platformy. Hejter dostał od partii setki tysięcy złotychCzytaj też:
Co z obiektywizmem "19.30"? Miażdżący dla TVP raport