ReligiaŚcieżka kariery dla jednomyślnych

Ścieżka kariery dla jednomyślnych

Papież Franciszek
Papież Franciszek / Źródło: Luca Prizia/Pacific Press/LightRocket/Getty Images
Dodano 35
TOMASZ ROWIŃSKI | Razem z ogłoszeniem przez papieża Franciszka nominacji 13 nowych kardynałów doszło w Kościele katolickim do być może przełomowego momentu, w którym realnie waży się jego przyszłość.

Od 5 października większość kolegium kardynalskiego, które spotka się w przyszłości na konklawe, będą tworzyć osoby wybrane przez obecnego papieża. Dlaczego akurat za pontyfikatu Franciszka ten moment jest tak istotny, przecież Jan Paweł II nominował w czasie swojego długiego pontyfikatu aż 231 kardynałów? Głównie dlatego, że Franciszek, jak pisał w 2016 r. liberalny jezuicki komentator Thomas Reese, ze sposobu dobierania kardynałów uczynił jedno z najbardziej rewolucyjnych narzędzi zarządzania Kościołem.

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 38/2019
Cały artykuł dostępny jest w 38/2019 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:

Czytaj także

 35
 • WARIOGRAF IP
  na marginesie tego hej tu „artystów”:
  youtube

  Nie swiruj idz na wybory Pszoniak
  Wypowiedź jednego z potencjalnie zaatakowanych:
  youtube

  DR BAWER AONDO-AKAA - CZY PROTEST NIEPEŁNOSPRAWNYCH MIAŁ CHARAKTER POLITYCZNY?
  Dodaj odpowiedź 1 0
    Odpowiedzi: 0
  • Anonimus IP
   Różni byli papieże w historii, a Kościół trwa nadal.i ten przeminie a sądzenie zostawmy Temu, kto ma takie prawo.
   Dodaj odpowiedź 1 2
     Odpowiedzi: 0
   • Matrowski IP
    Taki fragmencik pod rozwagę: "Wierzę w Ducha Świętego".
    Dodaj odpowiedź 1 0
      Odpowiedzi: 0
    • Polak IP
     WEDŁUG SUPER EKSPRESU AMERYKAŃSCY "BADACZE" ZBADALI - OBLICZYLI ŻE W PRZYPADKU WYBUCHU WOJNY PO MIĘDZY ROSJĄ I USA PIERWSZE UDERZENIE ATOMOWE BĘDZIE WYKONANE NA POLSKĘ W OKOLICACH WROCŁAWIA. NOOOO - REWELACYJNIE, TAK SOBIE POMYŚLAŁEM ŻE DOBRZE ŻE NIE W MIASTO ŁÓDŹ BO TAM KILKA ŁADNYCH KAMIENIC STOI. KALKULUJĄC NA LUZIE I BEZ STRESU MYŚLĘ ŻE AMERYKAŃSKIE REWELACJE DOWODZĄ IŻ NASZA SYTUACJA W TYM TEMACIE JEST TAK JAK BY KOMFORTOWA. PO JAKIEGO ZŁAMANEGO CH... MIELI BYŚ MY SIĘ MĘCZYĆ CHORUJĄC NA CHOROBĘ PO PROMIENNĄ I PRZY KAŻDYM KOLEJNYM SIUSIANIU OBAWIAĆ SIĘ ŻE AKURAT TYM RAZEM SIUSIAK NAM ODPADNIE. JAKO TRUPKI LUB "NEGATYW" NA JAKIMŚ MURZE NIC JUŻ BY NAS NIE BOLAŁO TO JAKO BONUS NIE MUSIELI BYŚ MY SIĘ STRESOWAĆ DODATKOWO I JUŻ NIKT NIE UPOMINAŁ BY SIĘ O ZWROT NIE NALEŻNEGO MU MIENIA BEZ SPADKOWEGO. NO A CO BY SIĘ DZIAŁO JEŻELI CI KONKRETNI AMERYKAŃSCY UCZENI SĄ W SETNYM POKOLENIU SWOICH PRZODKÓW IDIOTAMI I ..........DOLĄ GŁUPOTY. TO STRASZNE - BO NA PRZYKŁAD JEŻELI PIERWSZE ŁADUNKI JĄDROWE W.....ŁY BY W OCEANACH NA WSCHODNIM I ZACHODNIM WYBRZEŻU USA TO WÓWCZAS OCEANY POWIĘKSZYŁY BY SIĘ O CAŁĄ POWIERZCHNIĘ STANÓW I KANADY. DODATKOWO KILKA TYSIĘCY ROSYJSKICH I CHIŃSKICH GŁOWIC JĄDROWYCH UGOTOWAŁO BY W TYM MIEJSCU GLOBU GULASZ. NO SAM JUŻ NIE WIEM CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLEĆ, JEDNO JEST PEWNE - AMERYKAŃSCY UCZENI LICZCIE DALEJ !!!
     Dodaj odpowiedź 5 0
       Odpowiedzi: 0
     • minimax IP
      POPE FRANCIS: 'Our duty is to obey the United Nations!'
      youtube
      Dodaj odpowiedź 1 0
        Odpowiedzi: 0

      Czytaj także