Zawodnicy, choć zmęczeni długimi przygotowaniami i samym turniejem, w którym w ciągu 12 dni rozegrali sześć meczów, byli szczęśliwi. – Cieszymy się, że znowu reprezentacja mogła dać kibicom radość i emocje – mówił nasz najlepszy strzelec Arkadiusz Moryto.
Trener Rombel, dziękując prezesowi ZPRP Andrzejowi Kraśnickiemu za szansę pracy z reprezentacją, stwierdził, że unikał wytyczania zespołowi celów innych niż zwycięstwo w najbliższym meczu. Nie chciał też, aby ktoś traktował te mistrzostwa jako wyjazd „po doświadczenie”. Przyznał jednak, że taki występ stanowi nieocenioną wartość w kwestii budowy zespołu na mistrzostwa świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. – Rozgrywanie meczów o punkty, które rozstrzygają się w ostatnich sekundach, to ogromny kapitał dla naszej drużyny. Tego się nie da przeliczyć na żadną liczbę treningów – podkreślił.
Dobre humory zmąciła nieco diagnoza kontuzji Macieja Majdzińskiego, której nasz rozgrywający doznał w meczu z Niemcami. 24-latek poważnie uszkodził kolano i czeka go kilkumiesięczna przerwa w treningach.
Tymczasem w Egipcie w turnieju zostały jeszcze cztery drużyny, które powalczą o medale. W półfinałach grają Hiszpania z Danią oraz Francja ze Szwecją. Każda z tych drużyn dysponuje znakomitymi zawodnikami, choć wydaje się, że personalnie Szwedzi nieco odstają od pozostałych trzech zespołów. Mają też najmniejsze doświadczenie w rywalizacji o wysokie cele – Hiszpanie bowiem to mistrzowie Europy, Duńczycy – mistrzowie świata i olimpijscy, a Francuzi po złoto MŚ sięgnęli cztery lata temu. W składach półfinałowej czwórki znajdziemy czterech zawodników znanych z boisk PGNiG Superligi. To Angel Fernandez oraz Alex i Daniel Dujshebaevowie w ekipie Hiszpanii, a także Francuz Nicolas Tournat. Wszyscy występują w Vive Kielce.
KJ
Czytaj też:
MŚ w piłce ręcznej. Potrzebne były dogrywkiCzytaj też:
MŚ w piłce ręcznej. Gwiazdy w ćwierćfinałach