Gdy rodzice się starzeją. Praktyczny i duchowy przewodnik, Annie Beauducel, Claude Beauducel
Kiedy nasi rodzice słabną i stają się coraz mniej samodzielni, stajemy przed poważnymi pytaniami o sposób opieki nad nimi. Nie ma na nie gotowych odpowiedzi, każda rodzina musi wypracować własną drogę. Autorzy dzielą się doświadczeniem, a także świadectwami wielu innych osób. Czerpią przy tym z mądrości słowa Bożego. Przykłady pokazane w książce dalekie są od idealistycznej wizji; niejednokrotnie opowiedziane historie bywają dramatyczne. „Mimo wszystko mocno wierzymy, że możliwa jest jeszcze rodzinna i międzypokoleniowa solidarność dzięki wprowadzaniu pewnych zmian, kreatywnych rozwiązań, nowości” – deklarują małżonkowie Beauducel.
Autorzy dostarczają inspiracji dotyczących tego: Jakie są potrzeby osób starszych?, Jaką pomoc możemy otrzymać od państwa?, Jak towarzyszyć starszym w drodze do nieba?, Jak pomóc chorującym rodzicom, zachowując równowagę własnego życia?, Jaką mam relację z moimi rodzicami?, Czy zachowuję jakieś urazy?
Czas dla duszy. W poszukiwaniu człowieka, Mikołaj Łuczok OP
Biskup Mikołaj Łuczok OP dzieli się z polskimi czytelnikami refleksjami na temat poszukiwań swojego miejsca na ziemi. Kiedy jesteśmy zagubieni i czujemy, że nie znamy samych siebie, z pomocą przychodzi kochający Bóg. On pierwszy szuka człowieka i pyta „Gdzie jesteś?” (por. Rdz 3,9). Tylko nasza odpowiedź na to pytanie i nieustanna praca nad sobą ukażą nam ścieżkę prawdy – to w Nim jest wszystko, co jest potrzebne do życia.
Jest to druga książka autora (po zbiorze Czas dla duszy. W poszukiwaniu prawdy, W drodze 2021 r.), która stanowi owoc osobistych poszukiwań samego siebie i towarzyszenia innym w ich poszukiwaniach. Poszukiwań, które doprowadziły do odkrycia prawdy, że „Bóg jest pierwszym, który szuka człowieka”.
Książka dostępna na stronie wydawcy.
Zraniony świat. Odnaleźć Boga, gdy życie nie ma sensu, ks. Michael Schmitz
To książka, która pomaga odzyskać wiarę w to, że życie każdego człowieka ma sens, bez względu na to, co się w nim wydarzyło. Jak wskazuje ks. Michael Schmitz, warto zaufać, że tak właśnie jest i że naszym celem nie jest bycie takimi, jakimi powinniśmy lub chcielibyśmy być, ale – jakimi właśnie jesteśmy. To może doprowadzić do odnalezienia prawdziwego szczęścia w tym niedoskonałym świecie.
Niejednokrotnie spotykamy ludzi (lub sami tego doświadczamy), iż mając wszystko (a nawet więcej!) nie czują spełnienia. Autor próbuje wyjaśnić, gdzie może tkwić to „niespełnienie”. Daje podpowiedź, jak możemy sobie z tym poradzić.