– Rodzic nie jest zagrożeniem – mówi dr Błażej Kmieciak, socjolog prawa, pedagog specjalny i bioetyk w rozmowie
z Łukaszem Zboralskim.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Chociaż oficjalnym kandydatem PO na prezydenta Gdańska jest Jarosław Wałęsa, to o reelekcję walczyć będzie też szef ratusza Paweł Adamowicz. Dlaczego Schetyna na to pozwala? – tłumaczy Piotr Semka w artykule „Kandydat
w imię ojca”.
– Nocne Wilki to forpoczta rosyjskiego imperializmu. Marzy im się odbudowa Związku Sowieckiego. Wzięli udział w agresji na Ukrainę, a od niedawna stacjonują blisko granic Polski –ostrzega Maciej Pieczyński w artykule „Wilki na Słowacji”.
– Gdyby nie awantura na granicy polsko-rumuńskiej, Jarosław Marek Rymkiewicz mógłby nie być polskim pisarzem – piszeJoanna Lichocka w tekście „Rajza wrześniowa”.
– Czy 50 lat po opublikowaniu „Humanae vitae” Franciszek zdecyduje się na jakąś formę „duszpasterskiej rewolucji” także w kwestii dotyczącej antykoncepcji? – zastanawia się Tomasz P. Terlikowski w artykule „Antykoncepcyjny przełom?”
– Premier Theresa May ma problem. We własnym kraju jest podejrzewana o próbę zatrzymania brexitu, a dla UE jej plan jest zbyt radykalny – zauważa Olivier Bault w tekście „Brexitowa bomba”.
– Sergio Marchionne uratował przed upadkiem zarówno Fiata, jak i Chryslera. Realizacja jego „testamentu” przez nowego szefa FCA Mike’a Manleya może oznaczać dobre wiadomości dla polskich pracowników koncernu –pisze Stefan Sękowski w artykule „Amerykańsko-włoska robota”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gursztyn rozprawia się z książką „Bandyci z AK”, Wojciech Wybranowski zastanawia się, kim są ekoterroryści z Bielska-Białej, a Marcin Bartnicki rozmawia z prof. Władysławem Duczko, archeologiem i znawcą wczesnego średniowiecza o geniuszu Mieszka i Bolesława.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 sierpnia 2018.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.