Opracowywaniem i produkcją m.in. stacji wymiany baterii zajmie się zakład w Peszcie na Węgrzech. Zakład nie będzie produkować samochodów elektrycznych.
Auta elektryczne Nio mają wymienne baterie, a firma inwestuje w stacje, które pozwalają na podmianę baterii w ciągu kilku minut na naładowany akumulator, który jest przygotowany na takim stanowisku.
Inwestycja Nio na Węgrzech
Obecnie Nio oferuje swoje produkty, w tym auta w Norwegii i rozwija sprzedaż w kolejnych krajach europejskich, takich jak Niemcy, Holandia, Dania i Szwecja.
Z myślą o zwiększeniu sprzedaży swoich samochodów w drugiej połowie tego roku władze spółki postanowiły przyśpieszyć produkcję. Firma współpracuje też z gigantem naftowym Shell przy budowie stacji wymiany baterii na całym świecie. Chińczycy poinformowali, że zamierzają zbudować 4000 stacji wymiany baterii, z czego jedna czwarta ma się znaleźć poza Państwem Środka.
Ekspansja Chin
Coraz większa liczba firm z Chin zajmujących się produkcją pojazdów elektrycznych i akumulatorów zwiększa swoją obecność na światowych rynkach.
W czerwcu chiński producent baterii Gotion High Tech Co oznajmił, że do 2025 roku chce ulokować jedną trzecią swoich mocy produkcyjnych poza Chinami. Planuje m.in. budowę pierwszej zagranicznej fabryki baterii w Getyndze w Niemczech, która ma się rozpocząć do końca roku.
Czytaj też:
Radykalna regulacja UE. Sadowski: Sądzę, że nie wejdzie w życie, ale to ostrzeżenieCzytaj też:
Media: Na polski samochód elektryczny wydano 69 mln złotych. Efektów brak