Na łamach "Do Rzeczy" również:
– Prawniczy establishment i wspierająca go część opozycji wiedzą, że z demokracją przegrają, ale chcą dotrwać do chwili, gdy naciski UE złamią Polaków, i odebrać wtedy swą nagrodę – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule "»Samoobrona« w togach".
– "Outsider" to ekscytująca ekranizacja przeciętnej powieści mistrza horroru. Stephen King już się nie uczy nowych sztuczek. Filmowcy – owszem – zauważa Piotr Gociek w tekście "Kwestia sumienia".
– Gdyby Amerykanie opuścili Europę, Polska powinna pozyskać broń atomową – mówi prof. John Mearsheimer, amerykański politolog, znawca geopolityki, w rozmowie z Piotrem Zychowiczem.
– Było wiele projektów łuków triumfalnych, które miały stanąć w Warszawie. Warto sięgnąć po jeden z nich, autorstwa Stanisława Noakowskiego, lub rozpisać konkurs na łuk nad Alejami Jerozolimskimi – przekonuje Jerzy Miziołek w tekście "Czas na łuk triumfalny".
– Najbardziej proizraelski prezydent w historii USA przedstawił "umowę stulecia", mającą przynieść pokój na Bliskim Wschodzie. "Historyczny" i "realistyczny" plan Trumpa chwali premier Izraela. Palestyńczycy mówią o farsie, hańbie i zdradzie – zauważa Jacek Przybylski w artykule "Trump na beczce prochu".
– Kupiliśmy Condora, bo to atrakcyjny biznes – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskiej Grupy Lotniczej oraz PLL LOT, w rozmowie z Marcinem Makowskim.
– Kobe Bryant był jednym z koszykarzy wszech czasów. Chciał dominować, ale przede wszystkim zachwycał, porywał, inspirował – piszeŁukasz Majchrzyk w tekście "Bogowie nie umierają".
Na łamach nowego "Do Rzeczy" wyjaśniamy również, czy trzeba się bać chińskiej epidemii.
Nowy numer "Do Rzeczy" w sprzedaży od poniedziałku, 3 lutego 2020 r.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.