– Humanizacja zwierząt to dehumanizacja człowieka – mówi Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– W Białym Domu prezydentom zawsze towarzyszyły psy albo koty, a czasem jednocześnie i psy, i koty. Nie inaczej jest na Downing Street, w Pałacu Elizejskim i na Kremlu. Obecność zwierząt w polityce jest nie do przecenienia – pisze Teresa Stylińska w tekście „Ludzka twarz pana”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Czy przyjęta niedawno przez Bundestag ustawa o utworzeniu centrum pamięci o ofiarach niemieckiej okupacji Europy zamyka drogę do powstania w Berlinie pomnika polskich ofiar drugiej wojny światowej? Czy „polski projekt”, który 30 października rozpatrzy Bundestag, ma szanse na realizację? Niestety, niewiele na to wskazuje – zauważa Piotr Semka w artykule „Końca nie widać”.
– Lista trafionych, zatopionych: „Mulan” czy „Misja Greyhound”. Lista jeszcze walczących o życie: najnowszy bond, nowa „Diuna”, nowy „Batman”. Kolejne filmy padają ofiarą pandemii – stwierdza Piotr Gociek w tekście „Lista ofiar”.
– Na prawicy rozpoczęła się gorąca debata na temat strategii wobec wrogów resztek cywilizacji chrześcijańskiej. Na łamach „Do Rzeczy” w debatę tę wpisali się Mariusz Dzierżawski i Tomasz Terlikowski. Ostatni z wymienionych autorów zupełnie zaskoczył argumentami – pisze Krystian Kratiuk w artykule „Czy nasza walka ma sens?”.
– Wacław Felczak był pierwszym Polakiem, którego poznałam w życiu. Drugim był św. Jan Paweł II – wspomina ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács – wspomnienia ambasador Węgier zebrał Jerzy Dąbrowski w tekście „Polak-Węgier…”.
– Katarina Barley jeszcze jako niemiecka minister sprawiedliwości miała tendencję do mocnych wypowiedzi. Jako europosłanka najwyraźniej zrozumiała, że jeśli idąc śladem Fransa Timmermansa z atakowania Polski i Węgier zrobi swój znak firmowy, to zyska większą rozpoznawalność – zauważaDominika Ćosić w artykule „Następczyni Timmermansa”.
– Nie jestem zwolennikiem wielkich państwowych firm – mówi dr Sławomir Mentzen, polityk Konfederacji, w rozmowie z Jakubem Wozinskim.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również felieton Wojciecha Cejrowskiego.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 października 2020
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.