– To przede wszystkim geje są agresorami w Kościele – mówi ks. prof. Dariusz Oko w rozmowie z Tomaszem Rowińskim.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Andrzej Duda w drugiej kadencji mniej musi, a więcej może. Jak to wykorzysta? Czy ma polityczny plan na przyszłość? – zastanawia się Kamila Baranowska w artykule „Tajny plan Dudy?”.
– To truizm, ale Wojciech Pszoniak kochał życie. Zachwycał się pięknymi kobietami i był świetnym mężem wspaniałej żony. Znano go jako smakosza. A jego filmowe i teatralne zasługi, niezależnie od tego, co wygadywał, zupełnie niepotrzebnie wkraczając w rejony polityki, są nie do przecenienia – pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Wytrawny smakosz życia”.
– Media „społecznościowe” karmią każdą ze swych baniek tym, co czyni ją jeszcze bardziej zamkniętą w zapiekłej nienawiści. Dając każdemu więcej i więcej tego, co go „nakręca”, wzmocniły tylko proces mający głębsze źródła – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Algorytmy trybalizacji”.
– Rodzina czeczeńskiego islamisty, sprawcy zabójstwa nauczyciela Samuela Paty, które niedawno wstrząsnęło Francją, dostała azyl we Francji w 2011 r. Od niedawna prezydent Francji Emmanuel Macron i niektórzy jego ministrowie głośno mówią o problemach z islamizmem i zapowiadają konkretne działania. Czy to przełom? – pisze Oliver Bault w tekście „Francuska dziwna wojna z islamizmem”.
–Zmuszeni jesteśmy rezygnować z węgla na rzecz innych źródeł energii. Jednym z nich może być elektrownia jądrowa. Czy w ogóle ma jednak szanse w Polsce powstać? – zastanawia się Łukasz Warzecha w artykule „Atomowa zagadka”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Krzysztof Szujecki, historyk sportu opowiada o pierwszych polskich sportsmenkach w rozmowie z Tomaszem Zbigniewem Zapertem
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 26 października 2020.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.