KrajPetru komentuje słowa prezydenta: Tak długo, jak nie zobaczę weta, nie uwierzę

Petru komentuje słowa prezydenta: Tak długo, jak nie zobaczę weta, nie uwierzę

Ryszard Petru
Ryszard Petru / Źródło: PAP / Radek Pietruszka
Dodano
"Mocno skłaniam się w kierunku zablokowania tej propozycji" - mówił w "Dzienniku Gazecie Prawnej prezydent Andrzej Duda o ordynacji do PE. – To niech zawetuje. Ja słyszałem, że ponoć ma zawetować, natomiast tak długo, jak nie zobaczę weta, nie uwierzę – skomentował w TVN24 Ryszard Petru.

– Były te poprzednie weta, ale to były pseudoweta, bo rok później… Dobrze by było, bo ta ordynacja tak naprawdę jest pod PiS, zmienia okręgi wyborcze – dodawał.

O zawetowanie noweli Kodeksu wyborczego zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego zaapelowali do prezydenta przedstawiciele Kukiz'15, PSL, Partii Razem, Prawicy Rzeczypospolitej oraz Klubu Jagiellońskiego.

Czytaj także:
Będzie kolejne weto? Prezydent: Skłaniam się w kierunku zablokowania projektu ordynacji do PE
Czytaj także:
Staniszkis ostro o Dudzie. "Karykatura prezydenta", "Nawet Komorowski był bardziej myślący"

/ Źródło: TVN24 / Dziennik Gazeta Prawna
/ mpu
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także