KrajKszczot mistrzem Europy w biegu na 800 metrów!

Kszczot mistrzem Europy w biegu na 800 metrów!

Polski lekkoatleta Adam Kszczot
Polski lekkoatleta Adam Kszczot / Źródło: PAP / Adam Warżawa
Dodano 11
Adam Kszczot wygrał finałowy bieg na 800 metrów na Mistrzostwach Europy w Berlinie (1:44.60). Blisko brązowego medalu był za to Michał Rozmys, ale zabrakło mu 0,02 sekundy. Z kolei piąte miejsce zajął Mateusz Borkowski.

Kilkanaście minut wcześniej po złoty medal pobiegła Justyna Święty-Ersetic.

Kszczot przez pierwsze okrążenie obserwował sytuację i zaatakował na drugim. Pewnie wyprzedził prowadzącego Pierre-Amborise'a Bosse'a, który spadł ostatecznie na trzecie miejsce.

Srebro przypadło Szwedowi Andreasowi Kramerowi (1:45,03 m), a brąz wywalczył Bosse (1:45,30 m). Tylko 0,02 s do Francuza stracił finiszujący jako czwarty Michał Rozmys, który tym samym pobił rekord życiowy. Najlepszy wynik w karierze osiągnął także piąty Mateusz Borkowski – 1:45,42 m.

To piąty złoty medal Polaków lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie, w sumie już ósmy.

Na tym morderczym dystansie tak zmiażdżyć przeciwników — to jest wilka klasa.