O sprawie poinformowało Radio Zet. Oba pytania wystosowane przez Sąd Najwyższy dotyczą niezależności sądownictwa. Wiadomo, że Sąd Najwyższy wniósł o zastosowanie trybu przyspieszonego.
Jak wcześniej ustaliło RMF FM, Wysyłanie przez polskie sądy pytań do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu to zorganizowana akcja.
Zapytania wysyłane przez polskie sądy dotyczą reformy sądownictwa i nowych przepisów dotyczących m.in. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Radio podkreślało, że jeśli pytania będą miały podobną treść, np. o wywieranie nacisku na sędziów przez polityków, to prezes TSUE może zdecydować o ich połączeniu. Wówczas unijny Trybunał oceni całość zmian w polskim sądownictwie. RMF FM zaznaczyło, że jeśli tak rzeczywiście się stanie, to orzeczenie TSUE będzie fundamentalne dla całej Unii Europejskiej.
Czytaj także:
Sędziowie planują zalać TSUE pytaniami o reformę. "To zorganizowana akcja"Czytaj także:
Kolejne pytanie prejudycjalne trafiło do Trybunału Sprawiedliwości UE
Komentarze
PS! Omertà [omerˈta] – zmowa milczenia; nieformalne prawo sycylijskie zabraniające członkowi mafii informowania o przestępstwach mafii osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności sędziów i policji.[1] Z tego powodu przestępstwa mafijne były tak trudne do rozwiązania. Złamanie omerty groziło egzekucją poprzez zastrzelenie zdrajcy
się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ!
Dość łamania praworządności w Polsce. BASTA !
Czy po sraniu podcieramy się od jajec w górę, czy od góry w kierunku jajec.