Książka zawiera również, w dodatkowej części, inne wypowiedzi i wywiady krytyków Papieskich. Wydawca liczy, że książka będzie pomocnym narzędziem zarówno dla tych, którzy chcą zrozumieć obecny kryzys w Kościele, jak i dla tych, którzy chcą zrozumieć cele krytyków Papieża.
Pozycja zatytułowana "Defending the Faith Against Heresies", otrzymała wsparcie wielu szanowanych autorów i teologów, takich jak ojciec Gerard Murray, Martin Mosebach czy Henry Sire, autor tomu "Papież Dyktator". Ojciec Murray stwierdził, że "uzasadnione prośby o podtrzymanie planu Kościoła i jego ciągłego nauczania w obliczu odchyleń są aktami miłosierdzia, a nie grzesznym sprzeciwem".
Dubia i inne zarzuty wobec Papieża
Książka zawiera krytyczne formalne wypowiedzi na temat nauk papieża Franciszka, które były publikowane od 2016 do 2019 roku, począwszy od słynnych dubiów kardynałów Raymonda Burke'a, Joachima Meisnera, Waltera Brandmüllera i Carlo Caffarry na temat posynodalnej adhortacji Amoris Laetitia o małżeństwie i rodzinie.
Dubia były adresowane do Franciszka i później publikowane. W innej sekcji znajdują się pierwsze teksty uczonych i duchownych dotyczące błędów doktrynalnych w Amoris Laetitia, potem te dotyczące nauczania o karze śmierci, a na końcu dokument przeciwko publicznemu kultowi fałszywej bogini Pachamamy podczas Synodu Amazońskiego w Rzymie w 2019 roku.
Czy Papież jest nieświadomy swoich błędów?
Jak czytelnicy zauważą, w tonie tych różnych stwierdzeń rośnie nacisk, im bardziej staje się oczywiste, że papież Franciszek jest nieświadomy krytyki i tym silniejsze stają się jego odstępstwa od katolickiej doktryny i praktyki. Wreszcie książka zawiera eseje i wywiady poszczególnych uczestników tych krytycznych przedsięwzięć - referuje zawartość książki portal Life Site News.
Wydawca książki, Alex Barbas, powiedział LifeSite, że "celem publikacji tej książki jest kontynuacja poważnej dyskusji – dyskusji, która czasami może być gorąca – o tym, jak postrzegany jest pontyfikat papieża Franciszka przez wielu katolików. Szczególnie tych którzy mają trudności ze zrozumieniem, w jaki sposób jego wypowiedzi i czyny przekazują i wspierają naszą wiarę katolicką pośród coraz bardziej wrogiego świata”.
Czytaj też:
Papież Franciszek spotkał się z emigrantami z IrakuCzytaj też:
Papież w Iraku: Imieniem Boga nie można usprawiedliwiać aktów morderstwa