A Polska dlaczego nie oszczędza?
  • Piotr GabryelAutor:Piotr Gabryel

A Polska dlaczego nie oszczędza?

Dodano: 10
Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia rządu
Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia rządu Źródło: Flickr / Kancelaria Premiera / Domena publiczna
SIŁĄ RZECZY | Choć jak Europa długa i szeroka, a raczej jak Unia Europejska długa i szeroka, niewiele jest państw, w których już dziś – i to na potęgę – nie oszczędza się energii elektrycznej i gazu, to w Polsce tego wzmożenia nie widać nic a nic.

To znaczy dobijani przez potężną inflację, przez wszechobecną drożyznę, w tym przez gigantyczne podwyżki cen nośników energii obywatele Polski robią co mogą – dwoją się i troją, by nie dać się energetycznej biedzie, która coraz bardziej ich dopada. Zużywają coraz mniej gazu, coraz mniej prądu, a i tak ubóstwo energetyczne już doścignęło co dziesiąte gospodarstwo domowe w Polsce, a co będzie za pół roku? A co będzie za rok?

W tym samym czasie władze Polski zdają się tego problemu nie zauważać. Konsekwentnie zdają się go nie dostrzegać, a zatem także nie zwracać nań uwagi obywateli, a raczej – nie oszukujmy się – uwagi wyborców, bo to o to – wyborcze uprawnienie obywateli – najbardziej rządzącym w tej chwili, na rok przed wyborami (zresztą, czy kiedyś jest inaczej?), chodzi.

 10
Czytaj także