KrajNiespodziewana zapowiedź Ministerstwa Zdrowa. Przebadają całe społeczeństwo?

Niespodziewana zapowiedź Ministerstwa Zdrowa. Przebadają całe społeczeństwo?

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pixabay / Domena publiczna
Dodano 159
Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.

Andrusiewicz na konferencji prasowej przypomniał, że "jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem".

Dlatego – wyjaśnił – "większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem".

– Mamy zakupione testy serologiczne, nie wykluczamy też badania testami antygenowymi, żeby sprawdzić to populacyjnie – podkreślił Andrusiewicz.

– Zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe odbędzie się w Polsce – powiedział i ocenił, że to jest wskazane. – Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach – dodał.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce dotąd u 22 964 osób, z których 1043 osoby zmarły.

Czytaj także:
Morawiecki: Nie można poświęcić zdrowia Polaków dla wyników gospodarczych
Czytaj także:
Jednak nie będzie bonów wakacyjnych? Rzecznik rządu: Coraz więcej argumentów przeciwko
Czytaj także:
MZ: 141 nowych przypadków koronawirusa. Pięć osób zmarło

/ Źródło: PAP

Czytaj także

 159
 • Wawel IP
  Minister do DYMISJI i koniec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nie wolno sie z takim typem bawić. Kolor włosów wszystko mówi....Cela ++++++++
  Dodaj odpowiedź 7 2
    Odpowiedzi: 0
  • gosc maciej IP
   whoooy ci w dooooope szumowinowski
   Dodaj odpowiedź 7 2
     Odpowiedzi: 0
   • Polak-Krakowiak IP
    UWAGA - PROSZĘ ŻE BY NIE BYŁO GADANIA ŻE WYCHWALAM CZASY KOMUNY W POLSCE ALE PRZECIEŻ ZA KOMUNY BYŁO W POLSCE TAK ŻE W RÓŻNYCH DZIEDZINACH ŻYCIA ISTNIAŁY RESTRYKCYJNE POLSKIE NORMY USTALANE - NARZUCANE PRZEZ PAŃSTWO NP. W ZAKRESIE ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH I ŻYWNOŚCIOWYCH. CO DZISIAJ DZIEJE SIĘ W TYM TEMACIE - GÓWNO. JEDNO WIELKIE ŚMIERDZĄCE GÓWNO. CZYŻ NIE JEST TAK ŻE O TYM KTÓRE ARTYKUŁY SPOŻYWCZE I ŻYWNOŚCIOWE SĄ DLA NAS TRUJĄCE I KTO JEST ICH PRODUCENTEM NAJCZĘŚCIEJ DOWIADUJEMY SIĘ NA "WŁASNEJ SKÓRZE" LUB W REZULTACIE POTWORNYCH CHORÓB NISZCZĄCYCH NAS I NASZYCH BLISKICH.MOJE OSTATNIE DOŚWIADCZENIA Z ŻYWNOŚCIĄ KUPOWANĄ W SKLEPACH JEST MIN. TAKIE ŻE OD POCZĄTKU LISTOPADA UBIEGŁEGO ROKU DO KOŃCA KWIETNIA BR. RAZEM Z ŻONĄ LECZYLIŚMY NASZE DWA PSY TJ. YORKA I OWCZARKA NIEMIECKIEGO.OBYDWA DOSTAŁY POTĘŻNEGO UCZULENIA NA SKÓRZE OBJAWIAJĄCEGO SIĘ CZERWONYMI PLAMAMI KTÓRE Z UPŁYWEM CZASU ZAMIENIAŁY SIĘ W ROPIEJĄCE RANY. WIELOKIERUNKOWE LECZENIE U ZAPRZYJAŹNIONEGO WETERYNARZA TO BYŁ KOSZT OK. 1700 ZŁ. DO TEGO DOJAZDY SAMOCHODEM PLUS KILKUKROTNE ZMIANY SUCHEJ KARMY HYPOALERGICZNEJ - WETERYNARYJNEJ. PRZYPLĄTAŁY SIĘ INFEKCJE GRONKOWCEM I INNYM PASKUDZTWEM I CO I GÓWNO. WIECIE GDZIE LEŻAŁA PRZYCZYNA ? W RYŻU KTÓRY WRAZ Z GOTOWANYMI JARZYNAMI I MIĘSEM DROBIOWYM Z INDYKA I BEZ ANTYBIOTYKOWYCH KURCZAKÓW STANOWIĄ PODSTAWĘ ŻYWIENIA NASZYCH PIESKÓW.TO WŁAŚNIE RYŻ DO KTÓREGO SUSZENIA I KONSERWACJI UŻYWANY JEST PEWIEN ZWIĄZEK CHEMICZNY O MAŁY WŁOS NIE WYKOŃCZYŁ MOICH PIESKÓW. NIECH MNIE KTOŚ PRZEKONA ŻE PRZY BRAKU ODPOWIEDNIEGO NADZORU I KONTROLI SPRAWOWANEJ PRZEZ PAŃSTWO NAD PRODUCENTAMI ŻYWNOŚCI BĘDZIEMY ZDROWI !!! TRUCICIELI TRZEBA KARAĆ FINANSOWO I ZAMYKAĆ. TERAZ BĘDZIE JESZCZE GORZEJ - I CO OBECNIE KTOŚ ZAPROPONUJE NAM BADANIE CAŁEJ POPULACJI POLAKÓW JAKIMIŚ GÓWNIANYMI TESTAMI POCHODZĄCYMI Z CHIN. SKORO WSZYSCY NA CO DZIEŃ TRUJEMY SIĘ KUPOWANĄ W SKLEPACH ŻYWNOŚCIĄ ( BO W DUŻEJ CZĘŚCI TAKA JEST JEJ JAKOŚĆ) TO NA DODATEK MIELI BYŚMY SIĘ ZGODZIĆ NA POWSZECHNE BADANIE NAS POD KĄTEM NIEDOOKREŚLONEGO NAUKOWO WIRUSA W DODATKU PRZY UŻYCIU CHIŃSKIEGO BADZIEWIA. NEVER. PIS WY JUŻ NAWET NIE PRÓBUJCIE NAM TEGO PROPONOWAĆ. RZĄD MUSI SIĘ NATYCHMIAST ZAJĄĆ KONTROLĄ I BADANIEM ŻYWNOŚCI SPRZEDAWANEJ POLAKOM. PROPOZYCJA JEST ODWROTNA W STOSUNKU DO RZĄDOWEJ. SZANOWNE PANIE I PANOWIE POSŁOWIE ZATRZYMAJCIE DLA SIEBIE WSZYSTKIE CHIŃSKIE ZESTAWY "MEDYCZNE" PRZEZNACZONE DO BADAŃ NA OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA I BADAJCIE SIĘ NA WZAJEM ILE TYLKO" D#U#P#A "WYTRZYMA. KIEDY JUŻ NAJPRAWDOPODOBNIEJ WSZYSCY SIĘ NA WZAJEM WYKOŃCZYCIE TO MY SPOŁECZEŃSTWO WYPRAWIMY WAM PIĘKNE POGRZEBY Z PAŃSTWOWĄ OPRAWĄ W PAKIECIE DE LUX.
    Dodaj odpowiedź 11 0
      Odpowiedzi: 0
    • sde2cxwsda IP
     Szumowski - c.h./uj ci w d.u/pę
     Dodaj odpowiedź 10 1
       Odpowiedzi: 0
     • Polak-Krakowiak IP
      PROSZĘ ŻE BY NIE BYŁO GADANIA ŻE WYCHWALAM CZASY KOMUNY W POLSCE ALE PRZECIEŻ ZA KOMUNY BYŁO W POLSCE TAK ŻE W RÓŻNYCH DZIEDZINACH ŻYCIA ISTNIAŁY RESTRYKCYJNE POLSKIE NORMY USTALANE - NARZUCANE PRZEZ PAŃSTWO NP. W ZAKRESIE ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH I ŻYWNOŚCIOWYCH. CO DZISIAJ DZIEJE SIĘ W TYM TEMACIE - GÓWNO. JEDNO WIELKIE ŚMIERDZĄCE GÓWNO. CZYŻ NIE JEST TAK ŻE O TYM KTÓRE ARTYKUŁY SPOŻYWCZE I ŻYWNOŚCIOWE SĄ DLA NAS TRUJĄCE I KTO JEST ICH PRODUCENTEM NAJCZĘŚCIEJ DOWIADUJEMY SIĘ NA "WŁASNEJ SKÓRZE" LUB W REZULTACIE POTWORNYCH CHORÓB NISZCZĄCYCH NAS I NASZYCH BLISKICH.MOJE OSTATNIE DOŚWIADCZENIA Z ŻYWNOŚCIĄ KUPOWANĄ W SKLEPACH JEST MIN. TAKIE ŻE OD POCZĄTKU LISTOPADA UBIEGŁEGO ROKU DO KOŃCA KWIETNIA BR. RAZEM Z ŻONĄ LECZYLIŚMY NASZE DWA PSY TJ. YORKA I OWCZARKA NIEMIECKIEGO.OBYDWA DOSTAŁY POTĘŻNEGO UCZULENIA NA SKÓRZE OBJAWIAJĄCEGO SIĘ CZERWONYMI PLAMAMI KTÓRE Z UPŁYWEM CZASU ZAMIENIAŁY SIĘ W ROPIEJĄCE RANY. WIELOKIERUNKOWE LECZENIE U ZAPRZYJAŹNIONEGO WETERYNARZA TO BYŁ KOSZT OK. 1700 ZŁ. DO TEGO DOJAZDY SAMOCHODEM PLUS KILKUKROTNE ZMIANY SUCHEJ KARMY HYPOALERGICZNEJ - WETERYNARYJNEJ. PRZYPLĄTAŁY SIĘ INFEKCJE GRONKOWCEM I INNYM PASKUDZTWEM I CO I GÓWNO. WIECIE GDZIE LEŻAŁA PRZYCZYNA ? W RYŻU KTÓRY WRAZ Z GOTOWANYMI JARZYNAMI I MIĘSEM DROBIOWYM Z INDYKA I BEZ ANTYBIOTYKOWYCH KURCZAKÓW STANOWIĄ PODSTAWĘ ŻYWIENIA NASZYCH PIESKÓW.TO WŁAŚNIE RYŻ DO KTÓREGO SUSZENIA I KONSERWACJI UŻYWANY JEST PEWIEN ZWIĄZEK CHEMICZNY O MAŁY WŁOS NIE WYKOŃCZYŁ MOICH PIESKÓW. NIECH MNIE KTOŚ PRZEKONA ŻE PRZY BRAKU ODPOWIEDNIEGO NADZORU I KONTROLI SPRAWOWANEJ PRZEZ PAŃSTWO NAD PRODUCENTAMI ŻYWNOŚCI BĘDZIEMY ZDROWI !!! TRUCICIELI TRZEBA KARAĆ FINANSOWO I ZAMYKAĆ. TERAZ BĘDZIE JESZCZE GORZEJ - I CO OBECNIE KTOŚ ZAPROPONUJE NAM BADANIE CAŁEJ POPULACJI POLAKÓW JAKIMIŚ GÓWNIANYMI TESTAMI POCHODZĄCYMI Z CHIN. SKORO WSZYSCY NA CO DZIEŃ TRUJEMY SIĘ KUPOWANĄ W SKLEPACH ŻYWNOŚCIĄ ( BO W DUŻEJ CZĘŚCI TAKA JEST JEJ JAKOŚĆ) TO MIELI BYŚMY SIĘ ZGODZIĆ NA POWSZECHNE BADANIE NAS POD KĄTEM NIEDOOKREŚLONEGO NAUKOWO WIRUSA W DODATKU PRZY UŻYCIU CHIŃSKIEGO BADZIEWIA. NEVER. PIS WY JUŻ NAWET NIE PRÓBUJCIE NAM TEGO PROPONOWAĆ. RZĄD MUSI SIĘ NATYCHMIAST ZAJĄĆ KONTROLĄ I BADANIEM ŻYWNOŚCI SPRZEDAWANEJ POLAKOM.
      Dodaj odpowiedź 12 0
        Odpowiedzi: 1

      Czytaj także