– W kontekście protestów, które przetoczyły się niedawno przez ulice polskich miast, można uznać opowiadanie polskiej noblistki za realizujący się na naszych oczach scenariusz rewolty społecznej, o jakiej marzy od dawna lewa strona sceny politycznej – zauważa Piotr Dariusz Urban w tekście "Przepis na rewolucję".
Na łamach "Do Rzeczy" również:
– O ile jesienne protesty były dla obozu władzy poważnym problemem, o tyle tymi ostatnimi PiS się specjalnie nie przejął. Czy rzeczywiście partia rządząca nie ma się czym martwić? – zastanawia się Kamila Baranowska w artykule "Co zachwiało władzą?".
– "Ikabog" to pierwsza od zakończenia serii o Harrym Potterze książka Joanne K. Rowling dla dzieci. Uważnie przeczytać powinni ją jednak także dorośli – zauważa Piotr Gociek w tekście "Przypadki pani Rowling".
– Sytuacja Owsiaka i WOŚP zmieniła się na lepsze. Państwo przestało się angażować w tę akcję, a "Jurek" przestał udawać, że nie jest politycznym aktywistą – stwierdza Łukasz Warzecha w artykule "Fałszywa nuta w orkiestrze".
– Po wypadkach marcowych 1968 r. władze PRL zezwoliły Andrzejowi hr. Broel-Platerowi (1931–2003) wraz z rodziną na emigrację do Izraela. Ostatecznie wyjazd jednak wstrzymano – pisze Tomasz Lenczewski w tekście "Jak hrabia Plater chciał zostać Żydem".
– Biden to tylko zasłona dymna – mówi Joy Pullmann, publicystka amerykańskiego magazynu internetowego The Federalist w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.
– 5 lutego minął życiową metę Ryszard Szurkowski. Najbardziej utytułowany polski kolarz. Miał 75 lat – pisze Tomasz Zbigniew Zapert w artykule "Rowerem do sławy".
Na łamach nowego "Do Rzeczy" również "Alfabet powikłań po COVID-19" autorstwa Łukasza Zboralskiego.
Nowy numer "Do Rzeczy" w sprzedaży od poniedziałku, 8 lutego 2021 r.