Na dziewięć miesięcy przed wyborami nie cichną dyskusje o stworzeniu jednej listy ugrupowań opozycyjnych, chociaż po ostatnich wystąpieniach liderów Lewicy, Polski 2050 i Platformy Obywatelskiej pomysł ten wydaje się coraz mniej realny.
W piątek Hennig-Kloska przekonywała na antenie Radia ZET, że Polska 2050 będzie gotowa do samodzielnego startu w jesiennych wyborach parlamentarnych.
– Cały czas szykujemy się do samodzielnego startu i do tego będziemy gotowi – wskazała wiceprzewodnicząca Polski 2050.
Co Tusk obiecał Hołowni?
"Donaldowi Tuskowi musiało bardzo zależeć na wspólnej liście wyborczej opozycji, bo ze strony środowiska Polski2050 płynęły sygnały, że przed konwencją partii Tusk miał składać propozycje Hołowni" – informuje portal Wprost.pl.
Z informacji serwisu wynika, że Tusk miał dla lidera Polski 2050 całkiem konkretne propozycje.
– Mimo różnicy zdań ws. ustawy sądowej, Donald nagabuje Szymka na wspólny start. Obiecywał mu wicepremiera i kandydowanie na prezydenta w 2025 roku kosztem Rafała. Ale Szymek nie wyrywa się do tego wariantu. Nie wierzy Donaldowi – ocenia informator portalu.
Kto wygra wybory?
Według naszego sondażu, który dla DoRzeczy.pl przygotowała pracownia Estymator, największym poparciem w kraju wciąż cieszy się Prawo i Sprawiedliwość / Zjednoczona Prawica. Obóz rządzący otrzymał 36,1 proc. głosów. To mniej o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do naszego ostatniego sondażu z grudnia.
Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Partia Donalda Tuska może liczyć na poparcie rzędu 29,4 proc. Największy rywal PiS zyskał w porównaniu do ostatniego sondażu 0,6 pkt proc.
Podium zamyka Lewica z wynikiem 10,1 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.).
Czytaj też:
Spory opozycji. Śmiszek: Chcemy na pewno dwóch rzeczyCzytaj też:
"Będę się o to modlił". Sikorski o sytuacji opozycji