– Niesmaczny żart to nie gwałt – przekonuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO Polska, w rozmowie z Agnieszką Niewińską.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– W zapowiedziach rekonstrukcji pozbycie się najsłabszych ministrów wcale nie jest najważniejsze – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Rząd na wybory”.
– Pomysł miał Paweł Demirski bardzo dobry: napisać dramat polityczny na podstawie książki Roberta Krasowskiego „Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt” – pisze Andrzej Horubała w tekście „K. jak Kaczyński”.
– Amerykański miliarder zasilił swoją fundację ogromną kwotą. Do jakiej akcji szykuje się Open Society Foundations? – zastanawia się Olivier Bault w tekście „18 miliardów Sorosa”.
– Stanisław Cat-Mackiewicz, pisząc o Adolfie Bocheńskim, odmalowuje dzieje Polski i mierzy się z całym zestawem polskich przesądów – zauważa Sławomir Cenckiewicz w artykule „Bocheński jako pretekst”.
– Kwestia reparacji wojennych jest już zamknięta – mówi Rolf Nikel, ambasador Niemiec w Polsce. W rozmowie z Jackiem Przybylskim podkreśla też, że nie ma żadnej wątpliwości, że Niemcy ponoszą moralną odpowiedzialność za potworne zbrodnie w Polsce. I celowo mówię tu o Niemcach, a nie o nazistach, ponieważ za tymi zbrodniami stali niemieccy żołnierze, którzy zabijali w imieniu Niemiec i obiecuje pomóc rządowi w Warszawie w walce z fałszowaniem historii i używaniem obraźliwego terminu „polskie obozy śmierci”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również relacja z Gali Strażnika Pamięci oraz rozmowa z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 13 listopada 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.