– Humor polityczny zalewa sieć. Sprofilowane według własnych poglądów żarciki znajdą i zwolennicy rządu, i kibice opozycji. Wspólne jest jedno: coraz częściej zamiast wbijania szpili mamy do czynienia z waleniem maczugą – zauważa Agnieszka Niewińska w artykule „Śmiechu warte”.
– Rzeczywistość dogania satyrę – mówi Artur Szeremeta, twórca rubryki i fanpage’a Młodzi Wykształceni i z Wielkich Ośrodków w rozmowie z Agnieszką Niewińską.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Sąd Najwyższy nie ma I prezesa– mówi wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rozmowie z Marcinem Makowskim.
– Mówiono o nim jako o szarej eminencji służb specjalnych za rządów PO- -PSL. Nie tylko ze względu na nazwisko nazywano go „Bondem”. Krzysztof Bondaryk z władzy korzystał nader chętnie. Właśnie usłyszał zarzuty związane z zatrudnieniem w ABW swojego znajomego, a prokuratura przygląda się innym kontrowersyjnym działaniom za jego kadencji – pisze Wojciech Wybranowski w tekście „«Bond» w opałach”
– Wydalenie Ludmiły Kozłowskiej z UE stało się kolejnym argumentem do uderzania w rząd PiS. Tymczasem powiązania kierowanej przez nią fundacji budzą sporo kontrowersji – zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Zamknięty dialog”.
– Trafna diagnoza rzeczywistości Kościoła, brak pomysłu na to, co dalej. Tak najkrócej można podsumować poglądy kard. Gerharda L. Müllera wyrażone w wywiadzie rzece „Chrystus jest zawsze nowoczesny”– stwierdza Tomasz P. Terlikowski w tekście „Z perspektywy kardynała”.
– Wielki głód sprzed 160 lat jest obok bratobójczych wojen najboleśniejszą traumą Irlandczyków – pisze Piotr Semka w artykule „Kartoflana śmierć”.
– Kanclerz Niemiec i prezydent Rosji będą wspólnie bronić gazociągu Nord Stream 2 przed Trumpem i Polakami – cieszy się Kreml. Jednocześnie Putin zarządził największe manewry wojskowe od końca zimnej wojny – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Putina wraca do gry”.
– Jeśli myślicie, że nie macie w szafie marki, za którą stoi największa polska firma odzieżowa, to być może tylko wam się tak wydaje. Tymczasem Polakom dostarczającym ubrania przestały wystarczać nawet europejskie rynki – pisze Łukasz Zboralski w artykule „Ubieramy świat”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek radzi, czy warto obejrzeć „Rojsta”, a Tomasz Zbigniew Zapert rozmawia z Przemysławem Słowińskim, autorem książek biograficznych, o czarodzieju architektury Antonim Gaudím.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 sierpnia 2018.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.