Na łamach „Do Rzeczy” również:
– PiS przed wyborem – rozmowa Kamili Baranowskiej z prof. Andrzejem Nowakiem.
– Rok 1918 zmienił polityczną mapę Europy, lecz estetyczny przewrót dokonał się na długo przed tym, zanim Polska wstała z martwych – zauważa Wiesław Chełminiak w artykule „Wszystkie barwy Niepodległej”.
– Jeśli elita polityczna chciała jakoś przekonać obywateli o swojej niedojrzałości i niezdolności do porozumienia choćby na chwilę i czysto symbolicznie, to jej się to z pewnością udało – przekonuje Łukasz Warzecha w tekście „Na sto lat to za mało”.
– Stworzenie tych map w czasie, gdy Polska była dla wielu pojęciem abstrakcyjnym, było – jak określił to amerykański ekspert – „najlepszym z dobrych uczynków, które zrobiono dla sprawy polskiej” – pisze Adam Zubek w artykule „Mapy niepodległości”.
– Republikanie tracą bezwzględną władzę w Waszyngtonie. Dzięki prezydentowi nie doszło jednak do „niebieskiego tsunami”. Partia Demokratyczna odbiła tylko Izbę Reprezentantów. Zwycięstwo w wyborach ogłosiły więc obie strony – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Trump obronił senat”.
– Niebawem rosyjska firma nawozowa może w znacznej mierze kontrolować rynek europejskiej żywności – pisze Marek Budzisz w artykule „Nawóz i polityka”.
– Czy promując grubsze sylwetki, nie jesteśmy przypadkiem oswajani z otyłością po to, by w końcu uznać, że jest ona czymś fajnym? – zastanawia się Joanna Bojańczyk w tekście „Wielki problem z XL”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również relacja z gali Strażnika Pamięci 2018.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od wtorku, 13 listopada 2018.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.