Dramat Chorwatów. Francuzi mistrzami świata

Dodano:
Finał mundialu Francja-Chorwacja
Finał mundialu Francja-Chorwacja Źródło: PAP / Facundo Arrizabalaga
Po dramatycznym meczu Francuzi pokonali Chorwatów 4:2 w finale rosyjskiego mundialu.

W Moskwie padł prawdziwy deszcz bramek. Wszystko zaczęło się w 18 minucie, gdy po dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu wolnego padła samobójcza bramka. Chorwaci jednak potrzebowali jedynie 10 minut, aby wyrównać.

Pech jednak nie opuszczał Chorwacji. W 38 po rzucie rożnym piłka odbiła się od ręki chorwackiego piłkarza i sędzia zdecydował, że Francji przysługuje rzut karny. Griezmann bezlitośnie wykorzystał tę szansę.

Dramat Chorwatów rozpoczął się po wznowieniu meczu w drugiej połowie spotkania. W 59 minucie Pogba pięknym strzałem podniósł wynik na 3:1, a w 6 minut później Mbappe dobił Chorwatów, wbijając 4 bramkę dla Francji.

Chorwaci nie poddali się i atakowali dalej. Przyniosło to rezultat w 69 minutcie, gdy Mandzukić strzelił gola po fatalnym błędzie francuskiego bramkarza.

Podopieczni Zlatko Dalića nadal próbowali doprowadzić do wyrównania, ale Francuzi nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Po dwudziestu latach trójkolorowi ponownie są mistrzami świata.