Informacje o wynalazcy technologii mRNA zastosowanej w niektórych szczepionkach COVID-19 zostały usunięte z internetowej encyklopedii Wikipedia po tym, jak publicznie ostrzegł on przed podawaniem młodym ludziom szczepionek ze względu na niewystarczającą ilość informacji na ich temat – donosi portal lifesitenews.com.
Dr Robert Malone odkrył transfekcję RNA i w 1988, wynalazł szczepionki mRNA. Jego badania kontynuowano w następnych latach.
Szczepionka jest niebezpieczna?
10 czerwca 2021 r. dr Malone dołączył do biologa dr Breta Weinsteina w podkaście Dark Horse, gdzie zgłosił liczne obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna przeciw COVID-19, które to wykorzystują technologię mRNA. Ostrzegł przed przyszłymi problemami autoimmunologicznymi spowodowanymi przez białka kolca w zastrzykach.
Malone stwierdził również, że Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) była świadoma, że białka kolca są "biologicznie aktywne i mogą przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i powodować zdarzenia niepożądane i że jest to bardzo niebezpieczne".
Trzygodzinna rozmowa na ten temat została ocenzurowana przez serwis YouTube.
Kolejne ostrzeżenia
Kilka dni później w programie "Tucker Carlson Tonight" na antenie Fox News, dr Malone wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące szczepionek, których treść jest sprzeczna z promocją szczepień przekazywaną w mediach głównego nurtu. Prowadzący program opisał Malone'a jako prawdopodobnie "jedyną najbardziej wykwalifikowanych osób na planecie Ziemia do omawiania tego tematu", biorąc pod uwagę fakt, że jest wynalazcą technologii stojącej za szczepieniami.
Wynalazca mRNA oświadczył, że wciąż nie ma wystarczających danych, aby ktokolwiek mógł podjąć świadomą decyzję o otrzymaniu szczepionek. Malone ostrzegał również przed zastrzykami podawanymi młodym ludziom. – Korzyści prawdopodobnie nie przewyższają ryzyka w tej grupie. Niestety, analiza ryzyka i korzyści nie jest wykonywana – mówił.
Dr Malone znika z Wikipedii
Jak zauważa portal lifesitenews.com, Malone nie był celem wyłącznie YouTube. Zaledwie kilka dni po wydaniu podcastu Dark Horse, wpis w Wikipedii dotyczący "szczepionki RNA" został zmieniony. Usunięto nazwisko naukowca i jego rolę z artykułu.
Zarchiwizowana wersja strony z 14 czerwca 2021 r. wyraźnie wymienia Malone jako twórcę i początkowego badacza technologii. Zaledwie dwa dni później, 16 czerwca, zniknęły z niej wszelkie wzmianki o dr Malone. W miejsce jego nazwiska wstawiono ogólnikowe sformułowanie, że technologia mRNA została odkryta przez "badaczy z Instytutu Salk, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Diego i Vical".
Zamiana nazwisk
Wpis został później jeszcze raz zmieniony i obecnie wymienia się w nim z imienia i nazwiska Jona Wolffa, współpracownika Malone'a, przyznając mu główną zasługę w badaniach nad mRNA.
Co więcej, obecny wpis w Wikipedii wymienia również Katalin Karikó jako "naukowiec stojącą za kluczowym odkryciem w rozwoju szczepionek mRNA". Jak zauważyli komentatorzy na YouTube, Karikó jest, w przeciwieństwie do dr Malone, orędowniczką szczepionek i starszą wiceprezes w BioNTech RNA Pharmaceuticals. Z jej opinii często korzystają media głównego nurtu.
Czytaj też:
Wariant delta bardziej niebezpieczny dla zaszczepionych? Ekspert wyjaśniaCzytaj też:
Nowy wariant Lambda. Może się szybko roznosić i być trudny dla szczepionekCzytaj też:
Rząd nagle zmienił zdanie. Wycofuje się ze zmian ws. kwarantanny