Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Paradoksalnie najbardziej pogubiona i zdezorientowana jest po wyborach właśnie ta partia, która je wygrała. Sukces nie przełożył się na oczekiwaną poprawę politycznej sytuacji – przeciwnie, rządzić będzie teraz trudniej. Stare wytyczne straciły sens, nowych jeszcze nie ogłoszono, ale wiele wskazuje na powrót do twardej linii – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „PiS – jak się pozbierać po sukcesie?”.
– Nigdy się nie spotkali, choć zapewne mogli o sobie słyszeć. Rembrandt van Rijn (1606–1669) – geniusz z Niderlandów, krainy mgieł – i Diego Velázquez (1599–1660) – megatalent z Hiszpanii, gdzie pełno oślepiającego słońca. Po wiekach Rijksmuseum w Amsterdamie uczciło ich wielką wystawą – pisze z Amsterdamu Piotr Semka w artykule „Pojedynek mistrzów”.
– Japońskie objawienie maryjne z lat 70. realizuje się na naszych oczach. Kościół znalazł się w stanie kryzysu, a Maryja wskazuje, jak z niego wyjść – przekonuje Tomasz P. Terlikowski w tekście „Ostrzeżenie
Matki Bożej”.
– 30. rocznicę obalenia muru berlińskiego uhonorowano skromną wystawą. Wśród 28 artystów nie ma ani jednego Polaka – zauważa Monika Małkowska w artykule „Żelazna kurtyna z betonu”.
– Alternatywa dla Niemiec zaproponowała łączenie teraźniejszości RFN z tysiącletnią narodową historią. Co to oznacza dla Polski? – tłumaczy Paweł Chmielewski w tekście „Za Odrą wrze”.
– Polska zrywa z modelem taniej imitacji Zachodu – mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, w rozmowie z Marcinem Makowskim.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Joanna Bojańczyk o Rihannie.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od wtorku, 12 listopada 2019
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.