Na szokujący wpis MRPiPS zwrócił uwagę dziennikarz Bartłomiej Graczak. Na oficjalnym koncie resortu w serwisie X ktoś zamieścił wpis, w którym obrażono prezydenta Andrzeja Dudę.
"Makao i po makale! Andrzej Duda może się nauczy, że jak się sika przy wietrznej pogodzie, to nie na nawietrzną" – brzmi wpis ministerstwa.
Graczak skomentował to słowami: "Platformerskie trolle obsiadły resorty, mamy tego takie oto skutki". Również inny internauta zwrócił uwagę na skandaliczny wpis.
Post został już skasowany.
Prezydent wetuje ustawę
Wpis ministerstwa odnosił się do sobotniej decyzji prezydenta. Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową, w której znalazły się środki m.in. na TVP i Polskie Radio.
Prezydent złożył w środę projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024. Projekt został skierowany do opinii Biura Legislacyjnego. Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych przekazała, że proponowana ustawa zakłada podwyżki dla nauczycieli, natomiast nie ma w niej 3 mld zł na "nielegalnie przejętą telewizję publiczną".
Ruch Sienkiewicza
Na ruch prezydenta zdecydowanie zareagował minister kultury i dziedzictwa narodowego. Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił w środę, że postawił w stan likwidacji TVP, Polskie Radio oraz Polską Agencję Prasową.
"W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A, Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania" – czytamy w oświadczeniu MKiDN.
Czytaj też:
Szef KRRiT: Decyzja ws. likwidacji spółek medialnych całkowicie bezprawnaCzytaj też:
Media publiczne w stanie likwidacji. Internet wrze – "likwidacja plus", "wariant finezyjny"Czytaj też:
"Ręczne sterowanie". Bodnar przejmie śledztwa dot. mediów publicznych?