"Minister sprawiedliwości zamierza też przejąć pełną kontrolę nad postępowaniami cywilnymi w tym temacie, gdzie występuje prokuratura" – podał portal wPolityce.pl.
Jak podaje serwis, "Bodnar chce mieć pełen wpływ na postępowania i zarzut łączenia funkcji ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, zupełnie mu nie przeszkadza". "W piśmie, do którego dotarliśmy, a którego treść nieformalnie potwierdziliśmy w ministerstwie sprawiedliwości, Bodnar powołuje się na uchwałę Sejmu z 19 grudnia 2023 roku, która rozpoczęła zamach na media publiczne" – czytamy.
MKiDN: TVP, Polskie Radio i PAP postawione w stan likwidacji
Tymczasem w środę szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił postawienie TVP, Polskiego Radia oraz PAP w stan likwidacji.
"W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A, Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania. Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela" – czytamy w komunikacie podpisanym przez ministra Sienkiewicza.
To kolejny ruch rządu w kontekście przejmowania mediów publicznych.
– Media publiczne dostaną wsparcie, ale nie będą to środki, które wcześniej przekładały się na kosmiczne zarobki funkcjonariuszy PiS w tych mediach. Chodzi o racjonalne działania menadżerskie, marnotrawiono tam gigantyczne środki – mówił premier po posiedzeniu rządu. Tusk zapowiedział przygotowanie nowej ustawy okołobudżetowej.
Czytaj też:
Premier Tusk: Nasze działania ws. mediów są zgodne z prawemCzytaj też:
Orłoś rządzi się w "nowej" TVP. Tym razem zaatakował Adamczyka. "Weź się człowieku od..."