Patronat "Do Rzeczy"
Przez wszystkie weekendy września wiodące na polskim rynku wydawnictwa – Zysk i S-ka oraz Nowa Baśń – organizowały, pod patronatem tygodnika „Do Rzeczy”, spotkania z literaturą i autorami książek. W spotkaniach uczestniczył też prezes wydawnictwa Tadeusz Zysk. Tym razem kontakty czytelników i autorów różniły się od standardowych promocji książek: zamiast oficjalnych paneli, odczytów, wykładów literatów postawiono na bezpośredni kontakt pisarzy z poznaniakami. To oznacza, że każdy odwiedzający organizowane w różnych dzielnicach miasta festyny mógł przysiąść „w kąciku” z ulubionym autorem, zapytać np. o kulisy powstawania książki, o dalsze losy bohaterów, wreszcie czy bohaterowie inspirowani są prawdziwymi postaciami.
– Pytania o kontynuacje opowieści, zwłaszcza opowieści kryminalnych, padały bardzo często. Czytelnicy chcieli wiedzieć, czy bohater, z którym czytelnik niekiedy się utożsamiał, miejsca znane z codziennych przechadzek po Poznaniu, pewne kody kulturowe i historyczne, które rozpoznawał w czytanych książkach, jeszcze w nich powrócą – mówił nam Tadeusz Zysk, prezes wydawnictwa Zysk i S-ka.
Specjalne miejsce na spotkaniach „Jesieni z Kulturą” poświęcono najmłodszym czytelnikom, którzy chętnie sięgali po rozdawane na nich kolorowe książeczki. Młodzi czytelnicy mogli zapytać np. Weronikę Kurosz, autorkę popularnych wśród najmłodszych czytelników książek, m.in. „Faro ze Słonecznej Zatoki” i „Jak walczyłem ze smokiem”, o dalsze losy sympatycznego flaminga albo czy smoki istnieją naprawdę i jak je pokonać. Z kolei Jakub Skworz zabrał młodych czytelników, za sprawą książki „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, w czasy Polski i Litwy pod zaborami, tak by mogli śledzić dzieciństwo i dojrzewanie polskiego wieszcza, poznając zarazem nasze narodowe zmagania z rusyfikacją. Nieco starszych i tych całkiem już dorosłych czytelników w świat demonów, upiorów i strachów zabrał autor opowiadań grozy Łukasz Radecki.
W połowie października, w ramach „Jesieni z Kulturą”, zorganizowano także dwie debaty z udziałem Tadeusza Zyska, prezesa wydawnictwa, poświęcone powstaniu wielkopolskiemu i jego znaczeniu dla odbudowy Rzeczypospolitej.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.