– Można się zżymać na Smarzowskiego, że zrobił film antyklerykalny metodami „Der Stürmera”, można narzekać na bejsbolowy antykatolicyzm części komentatorów. Można, ale nic to nie daje. Lepsza jest zupełnie inna postawa – przekonuje Tomasz P. Terlikowski w tekście „Kościół po «Klerze»”.
– Film Smarzowskiego wywołał dyskusję nie tylko ze względu na treść. Są też pytania o jego finansowanie. Kto przyznał na jego produkcję publiczne środki? – sprawdza Agnieszka Niewińska w artykule „Kasa na «Kler»”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Muszą być granice zaangażowania sędziów w życie publiczne – mówi sędzia Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– Patryk Jaki w dobieraniu sobie współpracowników stosuje model, który podpatrzył u Zbigniewa Ziobry. Nie boi się powierzać poważnych zadań i stanowisk osobom młodym, ale z potencjałem – zauważa Kamila Baranowska w artykule „Wszyscy ludzie kandydata”.
– „Polityka” wyrzuca krnąbrnego dziennikarza, Gazeta.pl zamyka dział z opiniami. W mediach liberalnych nie ma miejsca na wolność przekonań? – zastanawia się Marcin Makowski w tekście „Requiem dla symetrystów”.
– Rowerzyści w Polsce są rozbestwieni, bezkarni, coraz bardziej bezczelni i niebezpieczni. Czas położyć temu kres – przekonuje Łukasz Warzecha w artykule „Szybcy i wściekli”.
– Andriej Płatonow powinien być wreszcie czytany przez Polaków, bo na razie jest ceniony głównie przez specjalistów – pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Jak Płatonow na dobre wychodził”.
– Powstanie Warszawskie jest dla Polaków jednym z najważniejszych wydarzeń w historii. Jak to się stało, że cały naród tak się identyfikuje z walkami w stolicy? – zastanawia się Adam Hlebowicz w artykule „Powstanie nie tylko warszawskie”.
– Polska jest dziś okrętem flagowym zmian – przekonuje Max Ferrari, dziennikarz, ekspert włoskiej Ligi ds. międzynarodowych, doradca prezydenta Lombardii Attilio Fontany w rozmowie z Olivierem Baultem.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek o superbohaterach komiksów.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 1 października 2018.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.