Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", komentując obecny kryzys na Ukrainie skrytykował byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.
– Straszył Ukraińców, że muszą ulec prorosyjskiemu prezydentowi, grał na prorosyjską nutę – powiedział na antenie TVP Info dziennikarz.
Na reakcję Radosława Sikorskiego nie trzeba było długo czekać. "Za swoje łgarstwa utuczyłeś się, wieprzu, na pisowskiej kasie i ona musi zastąpić ci szacunek" – napisał polityk Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.
Sikorski do Spurek: Obraziłem wieprze? Przepraszam
Niespodziewanie do dyskusji przyłączyła się europosłanka Sylwia Spurek, która została wybrana do europarlamentu w 2019 roku z ramienia partii "Wiosna", założonej przez Roberta Biedronia.
"Panie Ministrze, mogę zrozumieć Pana emocje, ale proszę zostawić zwierzęta w spokoju. Język polski jest bardzo bogaty i nie musi Pan używać zwrotów, które pogłębiają stereotypowe myślenie o zwierzętach i ich przedmiotowe traktowanie. Proszę o tym pomyśleć" – napisała Spurek.
"Czyli obraziłem wieprze? Bardzo przepraszam" - odpowiedział jej Radosław Sikorski.
"Proszę się nad tym zastanowić. Czy naprawdę walka o szacunek dla zwierząt pozaludzkich zasługuje na drwiny? Czy naprawdę nie rozumie Pan, że taki język wzmacnia przedmiotowe myślenie o zwierzętach, wzmacnia kulturę wykorzystywania, eksploatacji, zabijania zwierząt?" – dodała kolejny wpis lewicowa europosłanka.
Agenda Sylwii Spurek
Sylwia Spurek jest znaną propagatorką weganizmu. Problem w tym, że całkowitą rezygnację ze spożywania mięsa pragnie narzucić innym ludziom drogą zakazów prawnych.
W jednym ze swoich wpisów na Twitterze Spurek nakreśliła m.in. ramy czasowe dla realizacji poszczególnych etapów forsowanej przez siebie agendy.
W roku 2023 europoseł widzi zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach oraz zakaz polowań, w tym wędkarstwa. Dwa lata później miałby zostać wprowadzony zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt. Na 2040 rok przypada w jej wizji całkowity zakaz hodowli zwierząt. Na "TERAZ" eurodeputowana wskazuje wpisanie ochrony zwierząt do Konstytucji.