– Dyskusja dot. kwestii geopolitycznych, tego, jak Polska powinna zachować się wobec wojny na Ukrainie, jak może wyglądać przyszłość – te sprawy przechodzą bez prawdziwej różnicy zdań, prawdziwej różnicy opinii. Wszyscy się zgadzają i wszyscy wyznają jedyne słuszne poglądy. Otóż mogę Państwu obiecać, że w przypadku tygodnika "Do Rzeczy" tak nie jest i tak nie będzie – wskazuje Paweł Lisicki, prezentując temat okładkowy nowego numeru.
Czy jesteśmy w przededniu III wojny światowej? – sytuację na świecie analizują w „Do Rzeczy” Rafał A. Ziemkiewicz („Spokojnie jak na wojnie”), Piotr Semka („Mobilizacja kruszejącego mocarstwa”), Łukasz Warzecha („Emocje na bok”) i Wojciech Golonka („Czy ktoś zatrzyma wojnę?”).
Na łamach „Do Rzeczy” również:
Należy słuchać konserwatystów – mówi Witold Waszczykowski, europoseł PiS w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim i wskazuje, że UE nałożyła na Polskę sankcje surowsze niż na Rosję.
Kryzys niemieckiego przywództwa i związana z nim „ucieczka do przodu” ku centralizacji, a także obecne przewartościowania w porządku światowym to dobry czas, by podjąć dyskusję nad powrotem Unii Europejskiej do jej pierwotnej formuły – postuluje wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski w tekście „Projekt »Odzyskać Europę«”.
Mateusz Matyszkowicz jako redaktor „Frondy” uważał za porażkę, gdy ktoś sięgnie po pismo i powie: „Tego się spodziewałem”. Czy jako prezes TVP zdoła wydobyć ją z przaśności i przekraczającego rozsądek propagandowego zacięcia – Tomasz Rowiński kreśli sylwetkę następcy Jacka Kurskiego w tekście „Romantyczny rycerz w TVP”.
Zuzanna Dąbrowska wyjaśnia w tekście „Kto wiesza chrześcijańskie billboardy” kulisy kampanii pro-life w polskich miastach.
Wyższe ceny żywności, benzyny i energii spowodowały lawinowy wzrost kradzieży w Polsce. Handlowcy mówią wprost: ludzie zaczęli kraść jedzenie z biedy. I boją się zaplanowanej przez rząd zmiany, która podwyższy do 800 zł kwotę, do której kradzież uznawana będzie za wykroczenie, a nie przestępstwo – pisze Łukasz Zboralski w tekście „Biedakradzieże”.
Tomasz Z. Zapert wspomina zmarłego aktora Franciszka Pieczkę w tekście „Od księdza do Pana Boga”.
Olivier Bault w tekście „Jestem Giorgia” wyjaśnia, kim jest Giorgia Meloni, której ugrupowanie wraz z prawicową koalicja przejmie teraz ster rządów we Włoszech.