Karol Nawrocki ocenia, że dopóki Ukraina nie rozliczy się ze zbrodnią wołyńską, powinna mieć zamkniętą drogę do Unii Europejskiej oraz NATO.
Donald Tusk w tej sprawie napisał do prezesa Kaczyńskiego. Szef rządu nie kryje oburzenia postawą kandydata popieranego przez PiS.
"Prezesie Kaczyński, pański kandydat Karol Nawrocki stwierdził, że nie widzi dla Ukrainy miejsca w NATO. Pamięta Pan jeszcze, który prezydent najmocniej wspierał Ukrainę w tej kwestii? A który jest najbardziej przeciwny? Nie wstyd Panu?" – napisał premier.
Kaleta do premiera: Panie Kłamczuszku
Do wpisu premiera odniósł się były wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Polityk przypomniał, że przeciwko natychmiastowemu członkostwu Ukrainy w NATO opowiadał się m.in.Władysław Kosiniak-Kamysz.
"Panie Kłamczuszku, Karol Nawrocki wskazał, że Ukraina przed wstąpieniem do sojuszy, w których jest Polska musi uporać sie z kwestią Rzezi Wołyńskiej. Podobnie mówił Pana zastępca Władysław Kosiniak-Kamysz. Czy zdymisjonuje Pan Kosiniaka-Kamysza? Z drugiej strony miesiąc temu obiecał Pan załatwienie tej kwestii czyli rozpoczęcie ekshumacji na Wołyniu? Jaki jest postęp? Znowu Pan okłamał?" – napisał Kaleta.
Z kolei w kolejnym wpisie polityk przypomniał, że również Rafał Trzaskowski był przeciwko członkostwu Ukrainy w UE, dopóki zmieniona nie zostanie polityka rolna.
Wybory prezydenckie – kto wystartuje?
Start w wyborach prezydenckich zapowiedzieli prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, popierany przez PiS prezes IPN Karol Nawrocki, jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen, lider Polski 2050 i Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który otrzymał poparcie PSL, wicemarszałek Senatu, kandydatka Lewicy Magdalena Biejat, poseł Marek Jakubiak z koła Wolni Republikanie, Marek Woch z Bezpartyjnych Samorządowców oraz lewicowy aktywista Piotr Szumlewicz.
Czytaj też:
Dziennikarz WP do prof. Dudka: Jak pan może takie rzeczy mówić?Czytaj też:
Trzaskowski o słowach Nawrockiego: Bardzo zasmuciła mnie ta wypowiedź