Matthew Schrenger, policjant z Louisville w stanie Kentucky, został na cztery miesiące zawieszony w obowiązkach służbowych z powodu zdjęcia, które udokumentowało jego obecność na modlitewnym proteście pod kliniką aborcyjną. Funkcjonariusz złożył przeciwko swojej jednostce pozew o naruszenie obywatelskiej wolności brania udziału w manifestacjach publicznych.
W treści twierdzi, że jego bezpośrednia przełożona oraz władze miejskie pogwałciły swobody zapisane w 1. i 14. Poprawce do Konstytucji, jak również w zbiorze przepisów Title VII i w Ustawie o prawach cywilnych stanu Kentucky. Policjant domaga się zwrotu wynagrodzenia zaległego z powodu zawieszenia oraz odszkodowania za poniesione straty.
Zawieszenie i śledztwo
Komendnat policji Louisville, Erika Shields, twierdzi, że jej podkomendni mają zakaz uczestniczenia w mundurach w manifestacjach politycznych i religijnych. Matthew Schrenger uczestniczył w modlitwie różańcowej będąc już po zakończeniu służby tamtego dnia, ale jeszcze w mundurze. Tego samego dnia został on zawieszony.
Późniejsze śledztwo wykazało, że pozbawiony w lutym prawa do wykonywania obowiązków zawodowych funkcjonariusz nie złamał prawa. Komenda policji odmówiła jednak wypłaty zaległego wynagrodzenia, dlatego jej pracownik postanowił skierować sprawę do sądu.
Inne stardardy dla LGBT i BLM?
Pozew stwierdza, że Schrenger „jest zasłużonym funkcjonariuszem Louisville Metro Police Department od 13 lat, z wieloma wyróżnieniami i bez żadnej znaczącej wcześniejszej skargi przeciwko niemu. Ma na utrzymaniu czwórkę małych dzieci. Jest typem oficera, z którym LMPD z łatwością mogłaby porozmawiać, gdyby LMPD uznała, że jego działalność modlitewna po służbie jest nieodpowiednia”.
Joseph Summers z LifeSiteNews zauważa, że władze stosują w tym względzie podwójne standardy, ponieważ policjanci nie byli karani za udział w marszach LGBT, ani nawet w manifestacjach organizawanych przez rasistowski ruch Black Lives Matter, pomimo jego przestępczego charakteru.
Czytaj też:
Przegrana bitwa Bidena. Sąd apelacyjny przywrócił prawo pro-life w TeksasieCzytaj też:
Aborcjoniści dewastują kościoły w USA, grożą działaczom pro-life w TeksasieCzytaj też:
Październik Miesiącem Szacunku dla Życia. Inicjatywa amerykańskiego episkopatu