ŚwiatMarine Le Pen zmuszona do badań psychiatrycznych. "Jak daleko się posuną?"

Marine Le Pen zmuszona do badań psychiatrycznych. "Jak daleko się posuną?"

Marine Le Pen
Marine Le Pen / Źródło: PAP/EPA / EDDY LEMAISTRE
Dodano
Marine Le Pen, liderka Zjednoczenia Narodowego, poinformowała, że została skierowana przez sąd na badania psychiatryczne.

Sprawa tyczy się zdjęć jakie Le Pen zamieściła na Twitterze w 2015 roku. Zrobiła to po tym jak we Francji radykalni islamiści przeprowadzili kolejny zamach, w którym śmierć poniosło ponad 130 osób. Na jednej z udostępnionych fotografii widać było m.in. jak terroryści ucinają głowę amerykańskiemu dziennikarzowi. Sąd miał uznać to za wystarczający powód, aby skierować Le Pen na badania.

"Myślałam, że widziałam już wszystko, ale nie! Za potępienie w tweetach horroru Państwa Islamskiego, wymiar sprawiedliwości kieruje mnie na badania psychiatryczne! Jak daleko się posuną? Nie do wiary” – napisała polityk na Twitterze.

W kolejnym wpisie liderka Zjednoczenia Narodowego przekonuje, że "ten reżim zaczyna być naprawdę przerażający". Le Pen ogłosiła, że nie ma zamiaru stawiać się na żadne badania i jest ciekawa, jak sąd ją do nich zmusi.

Czytaj także:
Le Pen: Na Węgrzech, w Austrii, w Polsce i we Włoszech nasze idee są u władzy
Czytaj także:
Marine Le Pen zapowiada referendum w sprawie wyjścia Francji z Unii Europejskiej
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także