Na "Nowy Ład" składa się zestaw ustaw i programów, które w założeniu mają podnieść polską gospodarkę po epidemii koronawirusa. Pakiet zawiera zarówno rozwiązania obliczone na szybkie efekty, jak i takie, które będą wymagały wdrażania długookresowego.
"Nowy Ład" a przedterminowe wybory
Szczegóły "Nowego Ładu" wciąż nie zostały jednak podane do wiadomości. "Rz" zwraca uwagę na to, że przed konsekwencjami wycieków osobiście miał przestrzegać polityków PiS sam Jarosław Kaczyński.
Według informacji gazety kampania propagująca "Nowy Ład" ma pomóc PiS-owi w wygraniu nadchodzących wyborów poprzez pokazanie, że formacja konsekwentnie spełnia obietnice wyborcze.
Wprawdzie kadencja obecnego parlamentu kończy się planowo w 2023 roku, jednak wobec nieustannych perturbacji wewnątrz koalicji rządzącej, pojawia się coraz więcej wątpliwości, czy sojusz PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia dotrwa do końca. Niewykluczone w związku z tym, że forsowane w ramach "Nowego Ładu" projekty ustaw są przygotowane w taki sposób, żeby wybory zorganizować wcześniej.
"Polski Nowy Ład"
"Polski Nowy Ład" to nowy program Prawa i Sprawiedliwości, który ma się poruszać w kilku obszarach: "Plan na zdrowie", "Uczciwa praca - godna płaca", "Dekada rozwoju", "Rodzina i dom w centrum życia", "Polska - nasza ziemia", "Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek", "Dobry klimat dla firm", "Czysta energia, czyste powietrze", "CyberPoland 2025" oraz "Złota jesień życia".
"«Polski Nowy Ład» to nasz plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostaną przede wszystkim zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. To nasza odpowiedź na rzeczywistość postcovidową" – czytamy na specjalnej stronie internetowej dotyczącej programu.
Do tej pory przedstawiono wstępne ramy "Nowego Ładu". Szczegóły projektu mają zostać zaprezentowane 20 marca.
Czytaj też:
Plan planówCzytaj też:
Poseł PiS o "Nowym Ładzie": To będzie kontynuacja polityki zrównoważonego rozwoju