Prawo i Sprawiedliwość cały czas cieszy się największym poparciem wśród Polaków (34 proc.). Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 19 proc. wyborców. Do parlamentu weszłyby jeszcze .Nowoczesna, Kukiz'15 i PSL – wynika z listopadowego sondażu Kantar Public, dawniej TNS Polska.
Na partię rządzącą chce głosować 34 proc. Polaków (bez zmian w stosunku do października). Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska z poparciem 19 proc. respondentów (wzrost o 4 p.p.), zaś na trzeciej pozycji z wynikiem 9 proc. badanych znalazła się .Nowoczesna Ryszarda Petru (spadek o 2 p.p.).
W parlamencie znalazłoby się jeszcze miejsce dla Kukiz'15, na którego swój głos chce oddać 8 proc. wyborców (spadek o 1 pp.). Ostatnie miejsce z wynikiem 5 proc. zajmuje PSL (wzrost o 2 p.p.).
Sondaż przeprowadzono w dniach 12-17 listopada 2016 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1030 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. 16 proc. badanych nie wiedziało, komu przekazać swoje poparcie.
Źródło: parlamentarny.pl
