Oficjalna uroczystość powitania prezydentów RP odbędzie się na płycie Wojskowego Portu Lotniczego w Warszawie. Następnie kondukt żałobny przejedzie do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam odbędzie się uroczysta ceremonia pogrzebowa z udziałem obecnej głowy państwa polskiego oraz najwyższych władz. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.
Prezydenci RP na uchodźstwie Władysław Raczkiewicz, August Zaleski i Stanisław Ostrowski spoczną w Mauzoleum Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Konferencja i kampania "Misja: Wolna Polska"
W Sali Koncertowej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja z okazji inauguracji kampanii edukacyjnej "Misja: Wolna Polska". Wydarzenie towarzyszy projektowi sprowadzenia do Polski szczątków prezydentów na uchodźstwie. Spotkanie ma na celu przekazanie informacji dot. prac na zwieńczenie obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
W konferencji udział wzięli: Jan Dziedziczak – pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, Karol Polejowski – zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Wojciech Labuda – pełnomocnik do spraw Ochrony Miejsc Pamięci przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Mikołaj Falkowski – prezes zarządu fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".
Dziedziczak: Państwo polskie pokazuje, kto miał rację
– Tymi uroczystościami państwo polskie pokazuje jednoznacznie, kto miał rację. Rządy na uchodźstwie posiadały legitymację społeczną i działały zgodnie z konstytucją. Rządy po 1945 roku na ziemiach polskich były narzucone przez okupanta – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Jan Dziedziczak.
– Nasze działania wpisują się w bogate uroczystości obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Te działania rządu to bardzo ważny, symboliczny gest. Chcieliśmy pokazać odpowiedzialność i wierność RP – stwierdził pełnomocnik rządu.