Na fotografii oraz nagraniu widać mężczyznę wiszącego głową w dół, którego noga zaczepiona jest o drut kolczasty, znajdujący się na szczycie muru granicznego.
Zdjęcie zostało opublikowano między innymi na facebookowym profilu serwisu podlaskie24.pl. Redakcja portalu potwierdziła nam, że otrzymała je w formie mema, od jednego z czytelników (zdjęcie zostało podpisane "Nietoperz z Podlasia").
Jak poinformowała nas redaktor naczelna serwisu, fotografia została jednak usunięta ze względu na fale krytycznych komentarzy oraz gróźb.
Reporter Piotr Czaban opublikował także na Twitterze nagranie pokazujące moment, kiedy mężczyzna spada z płotu. Z relacji dziennikarza wynika, że do incydentu doszło w w nocy ze środy na czwartek, w okolicach Białowieży.
Na nagraniu widać dwóch mężczyzn (trzeci nagrywa film) którzy najpierw krzyczą do imigranta, żeby ten się nie ruszał. Kiedy mężczyzna spada z płotu śmieją się i żartują. Nie wiadomo czy nagrywający to funkcjonariusze Straży Granicznej.
Burza wokół zdjęcia imigranta
Fotografia i nagranie wywołały falę komentarzy. "To zdjęcie powinno pojawić się w serwisach internetowych na Bliskim Wschodzie z informacją, że tak się kończą wycieczki organizowane przez Aleksandra Łukaszenkę" – napisał poseł Paweł Lisiecki.
Wpis polityka PiS nie spodobał się posłance Lewicy Annie Marii Żukowskiej, która skomentowała go słowami: "Dzień dobry, nie wiem czy zna Pan taką postać, nazywa się Jezus Chrystus. Żył dwa tysiące lat temu, tak się składa, że właśnie na Bliskim Wschodzie i nauczał o miłosierdziu. Może Pan słyszał?"
"Łatwo hejtować żołnierzy Straży Granicznej jak się pisze z bezpiecznego osiedla w Wilanowie, a nie musi wykonać ich pracy, którą wykonują dla bezpieczeństwa obywateli i przeżywać ich codzienny stres z ochroną naszej wspólnej granicy związany" – zwraca natomiast uwagę szef portalu TVP.Info Samuel Pereira.
Sytuacja na granicy
Tymczasem jak wynika z danych Straży Granicznej, działania hybrydowe białoruskiego reżimu na granicy z Unią Europejską nie ustają.
Jak poinformowała w piątek rano Straż Graniczna, 6 października na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 118 os. (m. in. obywatele Mozambiku).
Zatrzymano też pięciu pomocników (dwóch obywateli Ukrainy, obywatela Azerbejdżanu, Bułgarii i Polski), którzy przewozili 20 imigrantów – podaje w komunikacie SG.
Czytaj też:
Białoruś oskarża Polskę. "Odpowiedź będzie natychmiastowa i okrutna"Czytaj też:
Budowa bariery ochronnej na granicy z Białorusią zakończona