Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Twórca WOŚP zbudował model charytatywnego biznesu, z którego mógł wraz z rodziną żyć dostatnio „do końca świata i dzień dłużej”. Wszystko to w ostatnich latach zużył w polityce na otwarte, gorliwe wspieranie formacji, która teraz, jeśli straci władzę, pogrąży go ze sobą – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Ostatnie tango z Owsiakiem”.
– W tych trzech książkach o Dejmku, Grotowskim, Warmińskim portret artysty i jego środowiska jest jedynie punktem wyjścia do szerszej opowieści. Zmusza także do postawienia wielu całkiem współczesnych pytań – stwierdza Grzegorz Kondrasiuk w artykule “Teatr w okładce”.
– Pierwszy rok rządów Donalda Tuska okazał się wielkim hołdem dla doktryny „kaczyzmu”. Rzekomo liberalny premier w ostatnich miesiącach nie tylko powiela najbardziej kontrowersyjne działania rządów Zjednoczonej Prawicy, lecz także wydaje się je radykalizować – pisze Jan Fiedorczuk w tekście “Spisienie Tuska”.
– Wpływ Kościoła na Solidarność miał wielopłaszczyznowy charakter. Kościół próbował wpływać nie tylko na zasady moralne, którymi kierowali się działacze związkowi, lecz także na kierunek i charakter działalności związku – zauważa Rafał Łatka w tekście “Nadać Solidarności katolicki charakter”. – Utworzenie w Austrii gabinetu składającego się z FPÖ i chadecji oznacza, że dotychczasowe elity wciąż trzęsące Unią Europejską nie będą już mogły być pewne swojej przyszłości. Ale ugrupowanie określane jako populistyczne, nacjonalistyczne lub wręcz ekstremistyczne już kiedyś było u władzy – pisze Cezary Gmyz w artykule “Republika alpejska na politycznym rollercoasterze”.
– Cała konstrukcja Zielonego Ładu oparta na zeroemisyjności CO2 jest fałszywa – mówi dr inż. Tomasz Wójcik
z Politechniki Wrocławskiej, emerytowany chemik, w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 13 stycznia 2025 r.
Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na https://zrzutka.pl/m8c5v5!