Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał, że projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji nie będzie przedmiotem prac na rozpoczętym w środę posiedzeniu niższej izby parlamentu.
"Lex TVN" 11 sierpnia
W środę o godzinie 10.00 rozpoczęło się posiedzenie Sejmu. Na agendzie jest m.in. wniosek o wotum nieufności wobec ministra Czarnka. Senat podejmie decyzje ws. wybou nowego RPO i zajmie się kilkunastoma ustawami.
Ryszard Terlecki poinformował, że na 35 posiedzeniu Sejmu nie zostanie rozpatrzony projekt określany jako „Lex TVN”, czyli nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji.
– Na tym posiedzeniu już nie zdążymy. Raczej 11 sierpnia. A wcześniej oczywiście odbędzie się komisja – powiedział Terlecki podczas rozmowy z dziennikarzami w Sejmie. – TVN to jest drobiazg w tym wszystkim – zaznaczył.
Nowelizacja tzw. ustawy medialnej
Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji wywołał bardzo ostrą dyskusję. Opozycja przekonuje, że ma ona doprowadzić do odebrania koncesji TVN-owi. PiS zapewnia, że przepisy mają zapobiec przejmowaniu przez podmioty spoza UE podmiotów w Polsce i wpływaniu na debatę medialną. Zapisy nowelizacji mówią, że mogą nadawać jedynie takie media, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 procent, chyba że nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Propozycja zmian w prawie, okrzyknięta przez opozycję ustawą anty-TVN, od samego początku budziła kontrowersje w Porozumieniu. W ubiegłym tygodniu Jarosław Gowin poinformował, że Porozumienie przygotowało poprawkę do noweli ustawy medialnej. Złożenie poprawki zapowiedział też Paweł Kukiz, który co do zasady, popiera projekt.
Czytaj też:
Jakubiak oburzył się na Dziambora. Powodem nowelizacja tzw. ustawy medialnejCzytaj też:
Po co jest "Lex TVN"? Ciekawa teoria polityka Platformy