Podczas konferencji „Wolność sumienia i ideologia LGBT” wykład pt. „Gender – projekt nowego człowieka” wygłosił prof. Ryszard Legutko, filozof, tłumacz i komentator dzieł Platona, europoseł PiS. W dodatku prezentujemy zapis tego wystąpienia.
W zorganizowanej przez „Do Rzeczy” konferencji „Wolność sumienia i ideologia LGBT” eksperci dyskutowali na temat zagrożeń, które niesie ze sobą ideologia LGBT, a także przedstawiali konkretne rozwiązania pozwalające skutecznie przeciwstawiać się „tęczowej rewolucji”.
„Rewolucyjne przyspieszenie. Kto i dlaczego chce narzucić Polsce agendę LGBT?” – taki tytuł nosił pierwszy panel dyskusyjny konferencji „Wolność sumienia i ideologia LGBT”, w którym udział wzięli: Rafał A. Ziemkiewicz (tygodnik „Do Rzeczy”), Marek Jurek (marszałek Sejmu V kadencji) oraz dr Wojciech Golonka (Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum.
To jest wojna o polską duszę. Ze Sławomirem Olejniczakiem, prezesem Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi rozmawia Tomasz D. Kolanek.
„Przed nami rewolucyjna zmiana” – w taki sposób można podsumować drugi panel dyskusyjny konferencji „Wolność sumienia i ideologia LGBT”, podczas którego Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, oraz dr Zbigniew Barciński ze Stowarzyszenia NATAN dyskutowali o zagrożeniach, które niesie tzw. nowoczesna edukacja seksualna, którą chcą zainstalować, jako przedmiot obowiązkowy, środowiska lewicowo-radykalne.
Panel dyskusyjny „Rodzina – ostatni bastion kontrrewolucji?”, w którym udział wzięli Aleksandra Gajek (Centrum Życia i Rodziny), Marek Grabowski (Fundacja Mamy i Taty) oraz Sławomir Olejniczak (Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi), był dla wszystkich uczestników konferencji znakiem nadziei na to, że nie istnieje żaden determinizm dziejowy, że nie jest przesądzone, iż rewolucja LGBT zatriumfuje. Ta nadzieja to tradycyjna rodzina.
„Wróg Kościoła jest wewnątrz” – pisał ponad 100 lat temu św. Pius X, papież, który przez wielu jest nazywany pogromcą modernizmu. Franciszek jest przez wielu postrzegany jako strażnik rewolucji w kolorze tęczy LGBT. Jakie ma i będzie mieć to konsekwencje dla Kościoła, dla Polski i dla świata? O tym dyskutowali uczestnicy trzeciego panelu podczas konferencji „Wolność sumienia i ideologia LGBT” – znani z programu „Ja, Katolik. EXTRA” na antenie PCh24 TV Krystian Kratiuk, Paweł Lisicki i Paweł Chmielewski.
Specjalny dodatek do pobrania poniżej: