– Nadchodzi nowy despotyzm – ostrzega prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
Na łamach "Do Rzeczy" również:
– Putin mija się z prawdą – mówi dr Krzysztof Rak, historyk, autor książki "Polska – niespełniony sojusznik Hitlera", w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim.
– Pierwszy sezon serialu Netflixa według prozy Andrzeja Sapkowskiego nie jest wolny od wad. Jednak ma przed sobą świetlaną przyszłość – prognozuje Piotr Gociek w artykule "Wiedźmin wraca do domu".
– Atak w Parlamencie Europejskim na "Stop pedofilii" uderza w podstawy życia społecznego. Jest też jednak atakiem na suwerenność Rzeczypospolitej – zauważa Marek Jurek w tekście "Poza dobrem i złem".
– Był jednym z dwóch przedstawicieli książęcego rodu, którzy w czasie wojny zadeklarowali przynależność do narodu niemieckiego. Jak do tego doszło? – tłumaczy Tomasz Lenczewski w artykule "Szalony książę".
– Powinniśmy walczyć – mówi Jean-Frédérik Poisson, przewodniczący francuskiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej (PCD), autor książki "Jak islam podbija Zachód", w rozmowie z Olivierem Baultem.
– Przebywający w areszcie domowym były szef Nissana i Renault Carlos Ghosn wymknął się z luksusowego apartamentu i prywatnym odrzutowcem przedostał do rodzinnego Libanu. Ściga go tam Interpol. Prokuraturę na karku mają również byli szefowie koncernu Volkswagen – pisze Jacek Przybylski w artykule "Ucieczka prezesa".
Na łamach nowego "Do Rzeczy" również Łukasz Zboralski o wielkiej aferze na szczytach tenisa.
Nowy numer "Do Rzeczy" w sprzedaży od wtorku, 7 stycznia 2020 r.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.