– Policyjne dane wskazują na wzrost przestępczości cudzoziemców mieszkających lub czasowo przebywających na terenie Polski. Za sprawą przybyszów zza wschodniej granicy wróciły też formy przestępczości, z którymi polska policja poradziła sobie już w latach 90. – ostrzega Wojciech Wybranowski w artykule „Dawaj diengi”.
– „Jojo Rabbit” niespodziewanie zdobył sześć oscarowych nominacji. Prowokacyjna komedia o małoletnim naziście to przykład popkulturowego rewizjonizmu historycznego – pisze Piotr Gociek w tekście „Od Marvela do Hitlera”.
– Rosji brakuje wiarygodności – tłumaczy prof. Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– Polska była wyjątkiem – mówi dr Jacek Młynarczyk, współautor książki „Waffen-SS”, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.
– Niemal dwa lata po zabiciu Jána Kuciaka i jego narzeczonej były żołnierz Miroslav Marczek przyznał się do zbrodni. Przed sądem stanął zarówno cyngiel, jak i podejrzany o zlecenie morderstwa, które wywróciło do góry nogami słowacką scenę polityczną i nie tylko – pisze Jacek Przybylski w artykule „Mord, który obudził kraj”.
– We Francji istnieją 42 rozmaite systemy emerytalne. Ludzie byliby nawet skłonni to zmienić, ale nie zgadzają się z polityką prezydenta Macrona – zauważa Olivier Bault w tekście „Niereformowalna Francja”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Krystian Kratiuk o zamieszaniu w Kościele po wydaniu nowej książki zawierającej tekst Benedykta XVI.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 20 stycznia 2020
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.