Na pytanie, czy w Polsce powinny zostać zalegalizowane związki partnerskie osób tej samej płci, niemal połowa ankietowanych odpowiedziała przecząco. 48 proc. badanych uważa, że nie powinno do tego dojść, 37 proc. opowiada się za zalegalizowaniem takich związków.
Kolejne pytanie tworzy już większą dysproporcję pomiędzy odpowiedziami. 62 proc. ankietowanych odpowiedziało "NIE" na pytanie, czy w Polsce powinny być wprowadzone małżeństwa homoseksualne z takimi samymi prawami jakie mają obecnie małżeństwa składające się z kobiet i mężczyzn. Za wprowadzeniem w naszym kraju małżeństw homoseksualnych jest jedynie 22 proc. badanych.
Trzecie pytanie brzmiało: czy po ewentualnym wprowadzeniu w Polsce związków partnerskich / zalegalizowaniu małżeństw homoseksualnych powinny one mieć prawo do adopcji dzieci?
Tutaj już zaledwie 10 proc. było na "tak". Przeciwników takiego rozwiązania, według sondażu dla DoRzeczy.pl, jest aż 79 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie mam zdania" udzieliło 11 proc. badanych.
Badanie przeprowadzono w dniu 10 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Sondaż wykonała pracownia Estymator www.estymator.com.pl
Czytaj też:
Dwóch kandydatów w grze, reszta daleko w tyleCzytaj też:
Wotum zaufania dla rządu. Sondaż dla DoRzeczy.pl: Jak zagłosowaliby Polacy?Czytaj też:
Sondaż dla DoRzeczy.pl: Wyrównane poparcie dla kontrkandydatów Dudy