Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Werdykt grafologów z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna badających akta agenturalne TW „Bolka” pośrednio potwierdził znany od lat fakt – Lech Wałęsa był agentem SB – stwierdza Sławomir Cenckiewicz w artykule „Wałęsa, czyli «Bolek»”.
– Jak ustaliło „Do Rzeczy”, z sejfu mazowieckich struktur KOD mogły znikać pieniądze i protokoły publicznych zbiórek. Nikt z organizacji nie potrafi ich odnaleźć – pisze Marcin Makowski w tekście „Tajemnica sejfu KOD”.
– Konflikt w zakonie kawalerów maltańskich i jego siłowe rozwiązanie przez papieża mogą wydawać się nieistotne
z punktu widzenia całego Kościoła. Jednak w tej sprawie skupiają się wszystkie cechy tego pontyfikatu i wyzwania, jakie on rodzi –zauważa Tomasz P. Terlikowski w artykule „Maltańskie zamieszanie”.
– Zwrot w retoryce dotyczącej Ukrainy ma posłużyć rządowi jedynie jako wewnętrzne narzędzie. Jednak i tak
przyniesie korzyści – przekonuje Tomasz Kwaśnicki w tekście „PiS przestawia wajchę”.
– Elżbieta II panuje od 65 lat. Żaden brytyjski monarcha nie zasiadał na tronie tak długo – pisze Grzegorz Drymer
z Londynu w artykule „Szafirowy jubileusz Elżbiety II”.
– Czy wstrzymanie sprzedaży działki pod budowę terminalu kolejowego w Łodzi oznacza koniec budowy centrum logistycznego łączącego nas z Chinami? Niekoniecznie, ale to dowód na to, że współpraca z Chińczykami to nie sielanka – zauważa Stefan Sękowski w tekście „Nadal na chińskim szlaku”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gocieko MichalinieWisłockiej i seksie w PRL, Łukasz Warzecha o rozbrojonej Polsce oraz Piotr Semka o gdańskim Muzeum II Wojny Światowej.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 lutego 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk GooglePlay(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
– systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
– systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.